מקבלים את השבת: תשמישי הקדושה שיהדרו כל שולחן שבת חגיגי

מתארחים אצל משפחה שומרת מסורת ומתלבטים איזו מתנה להעניק להם? שי ברוח היהדות הוא הפתרון שאתם מחפשים. עבור שומרי המסורת, קבלת השבת בערב שישי הוא השיא של השבוע – אווירה של קדושה עומדת באוויר, ריחות טובים של מאכלים טעימים עוטפים את הבית וכל המשפחה מתאספת יחד סביב שולחן אחד. בשביל לקבל את פני שבת המלכה, ראוי לקשט את שולחן השבת בכלים החגיגיים ביותר ובתשמישי קדושה מהודרים, ועל כן, המארחים שלכם וודאי יתרגשו לקבל מכם מתנה ברוח המאורע המסורתי. בדיוק לשם כך, אספנו עבורכם רשימה של תשמישי קדושה מהודרים לשולחן השבת שהמארחים שלכם בטוח ישמחו לקבל!

גביעי קידוש

לפני תחילת הסעודה בערבי שבת או חג, יש לקיים את המצווה לערוך קידוש. אחד הדברים שמצווים יהודים לקדש טרם האכילה הוא היין. אביזר חשוב שמשמש לברכה על היין הוא גביע קידוש, וכמו כל תשמישי הקדושה על שולחן השבת, המנהג הוא להשתמש בגביע קידוש מהודר וחגיגי. באתר מזוזה תוכלו למצוא עבור האורחים שלכם מגוון רחב של גביעי קידוש מעוטרים או מרוקעים, בגדלים ובעיצובים שונים שישדרגו למארחים שלכם את שולחן השבת.

כיסוי לחלות ומגשים לחלות

ברכת "המוציא" היא אחת מברכות המזון, ונהוג לומר גם אותה בערב שבת טרם האכילה. נהוג לקחת שתי חלות, לאחוז חלה בכל יד, לברך עליהן את ברכת "המוציא" ולטבול אותן במלח. על שולחן השבת נהוג להניח מגש ועליו שתי החלות המכוסות בכיסוי מהודר. מתנה יפה שתוכלו להעניק למארחים שלכם היא מגש או כלי מיוחד ומעוצב לחלות השבת, יחד עם כיסוי חגיגי וייעודי לחלות השבת.

 

 

פמוטי שבת

אביזר חשוב בכל בית שומר מסורת הוא זוג פמוטים מהודרים לשבת. על פי המקובל ביהדות, לפני הקידוש יש להדליק נרות שבת, לברך עליהם ולבקש משאלות מהקדוש ברוך הוא, מה שהופך את אירוע ההדלקה לאחד הרגעים הכי מרגשים בשבוע. יש הסוברים שאת הקידוש צריך לערוך לאור נרות שבת, ועל כן נהוג למקם אותם במרכז השולחן, מה שגם הופך אותם לאביזר דקורטיבי לקישוט. קיימים בשוק פמוטים בשלל סגנונות ועיצובים המשלבים בין קדושה למודרניות, והמארחים שלכם בוודאות ישמחו לקבל זוג פמוטים חדש ומהודר.

תשמישים לטקס הבדלה

כשם שמקדשים את השבת בקבלתה, נהוג לערוך את טקס ההבדלה בצאתה. את ההבדלה עורכים בכל צאת שבת וחג, וגם לטקס זה קיימים אביזרים משלו – כמו גביע ליין, נר מיוחד המכיל לפחות שתי פתיליות, צמחים ריחניים וסידור תפילה להבדלה. לכן, רעיון יפה ומשמעותי למתנה רוחנית ומושקעת עבור אנשים דתיים היא ערכת הבדלה דקורטיבית ומיוחדת. בשוק מוצעות ערכות הבדלה רבות במגוון סוגים, אך תוכלו כמובן להרכיב ערכת הבדלה בעצמיכם על ידי רכישה של כל אחד מהתשמישים לחוד ואריזתם יחד למתנה.

סיכום

לסיכום, אם אתם מרגישים אבודים בבחירת מתנה עבור המארחים שלכם, עליכם לקחת בחשבון שאנשים מסורתיים לרוב יעדיפו מתנות בעלות ערך רוחני-יהודי. מאחר שקבלת השבת הוא המאורע המרכזי של השבוע עבור יהודים מאמינים, תשמישי קדושה ייעודיים לעריכת שולחן השבת עשויים להיות פתרון הולם למתנה עבור מארחים שומרי מסורת.

נגישות