כבר טרחתם, עמדתם בבירוקרטיה והוצאתם דרכון פורטוגלי. עכשיו תורו/ה של בן/בת הזוג

התהליך של הוצאת דרכון פורטוגלי הוא תהליך לא פשוט הכרוך בלא מעט בירוקרטיה לצד סבלנות. יחד עם זאת, כמו שאתם בוודאי יודעים, כל ההשקעה הייתה משתלמת בעקבות קבלת דרכון פורטוגלי אשר מאפשר לכם לעבוד באופן חוקי במדינה, לעבור בין מדינות האיחוד האירופי, להיכנס לארה"ב ולאוסטרליה ללא צורך בהנפקה של ויזה ואפילו לבצע השקעות במדינה בתחומים שונים, כמו למשל בתחום הנדל"ן. לאחר שאתם סיימתם את התהליך, הגיע הזמן לדאוג לבן או בת הזוג שלכם. כיצד תוכלו לעשות זאת ולאפשר להם לקבל גם את הדרכון הנכסף? כל הפרטים בסקירה הבאה.

אזרחות פורטוגלית לבן זוג – איך עושים את זה?

החוק בפורטוגל מאפשר לבני או בנות זוג של אזרח פורטוגלי להגיש בקשה לקבלת דרכון, מתוקף הזוגיות. שימו לב כי נדרש להוכיח לפחות שלוש שנים של זוגיות יציבה – בין אם מדובר בתעודת נישואין או בתעודה של ידועים בציבור מטעם משרד המשפטים. אם גם אתם רוצים לבצע את התהליך הזה בעבור בני זוג, יש המון מידע שיכול לסייע לכם בתהליך, וזאת מתוך מטרה להגביר את הסיכויים לקבלת הדרכון. יחד עם זאת, לאור הבקשות הרבות שממשלת פורטוגל מקבלת בשנים האחרונות התור לקבלת הדרכון התארך באופן משמעותי, ועל כן רצוי לבצע את התהליך כבר עכשיו, כל זאת בליווי מקצועי מצד חברה המתמחה בתחום של הוצאת דרכון פורטוגלי. כפי שאתם בוודאי יודעים, הליך של הוצאת דרכון פורטוגלי הוא הליך ארוך שעשוי לקחת כמה שנים וכאשר מדובר בהוצאת דרכון לבן זוג, מדובר בתהליך מורכב וקשיח יותר בעקבות הקריטריונים שנקבעו על ידי הממשלה.

בשביל להגדיל את הסיכויים לקבלת הדרכון צריך לקחת בחשבון מספר אלמנטים. ראשית, במידה ובן או בת הזוג יודעים את השפה הפורטוגזית, מדובר בפרמטר שעשוי מאוד לסייע לטובת קידום של הבקשה אל מול הרשויות. בנוסף, הוכחת זיקה על ידי מגורים במדינה או תחומי עניין הנוגעים למוסדות מוכרים בפורטוגל יכולים לסייע גם הם לטובת אישור הבקשה. במידה ויש  לכם ילדים משותפים שקיבלו את הדרכון, מדובר באלמנט שגם אותו צריך לציין בעת ביצוע התהליך, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר ליצירה של מענה המגיע לידי ביטוי בקבלת דרכון.

 

 

דרכון פורטוגלי – הזדמנות אותה אסור לפספס

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה אלפי ישראלים קיבלו דרכון, מתוקף תיקון לחוק האזרחות אשר מאפשר לישראלים שהם צאצאים של אנוסי ספרד ופורטוגל לקבל את הדרכון בתנאים מקלים. אולם, לאור התגברות הקולות במדינה, החלה ממשלת פורטוגל להקשיח בצורה משמעותית את התנאים. ישנה דחיפות משמעותיות לקידום של ההליך בעבור בן או בת הזוג שלכם, כל זאת מתוך מטרה להימנע ממצב שבו יהיה מאוחר מדי לקבל את הדרכון המקנה שפע של יתרונות. ככל שתקדימו לבצע את ההליך בליווי מקצועי וכן עם יצירת קשר עם עורך דין נוטריון, תוכלו להוביל ליצירה של הזדמנויות חדשות בעבור המרקם הזוגי והמשפחתי, כחלק מאחזקת דרכון זר.

לסיכום

רגע לאחר שאתם קיבלתם את הדרכון הפורטוגלי שלכם, הגיע הזמן לדאוג לבן או בת הזוג באמצעות הליך של הוצאת אזרחות במסגרת של קשר זוגי. בדיוק כמו שעשיתם את זה בעצמכם ביחד עם ליווי מקצועי, כך מומלץ לפנות לחברה אשר תלווה את בן או בת הזוג לכל אורך הדרך, החל מהגשת הבקשה ועד לקבלת האישור המיוחל שבמסגרתו ניתן יהיה לקבל את הדרכון, ולפצוח בדרך חדשה בעקבות קבלת הדרכון הנכסף והמבוקש הזה.

נגישות