מעניקים תקווה בדרך להחלמה: הכול על העמותה המסייעת לילדים חולים

עמותת לתת תקווה היא עמותה ללא מטרות רווח שהוקמה בשנת 2015 במטרה לתמוך ולספק סיוע לילדים ולמשפחות המתמודדים עם מצב פיזי ורגשי מורכב, על רקע של גילוי מחלה אצל הילד. העמותה שמה לה למטרה להגשים חלומות ולחולל שינוי בחייהם של ילדים הנלחמים במחלות קשות, וזאת באמצעות מגוון רחב של פעילויות – החל מהפקה של ימי כיף וגיבוש ועד לאיסוף של ציוד בעבור בתי הספר הממוקמים בתוך מחלקות האשפוז. במדריך הבא נציג בפניכם את כל מה שצריך לדעת אודות הפעילות המרגשת של העמותה אשר מעניקה תקווה.

סיוע לילדים חולים – כל מה שצריך לדעת אודות עמותת לתת תקווה

אחת המטרות המרכזיות של תקווה היא מתן סיוע כלכלי למשפחות עם ילדים חולים. לעתים קרובות, עלות הטיפול והטיפול בילדים חולים יכולה להיות גבוהה מאוד, ומשפחות רבות מתקשות לכסות הוצאות אלה. לתת תקווה מעניקה סיוע כלכלי למשפחות, ומסייעת להקל על חלק מהנטל הכלכלי העומד בפניהן בזמנים קשים. מדובר בסיוע המתבצע בהתאם לפניות של משפחות או מטעם הצוותים הרפואיים, כאשר המתנדבים של לתת תקווה רואים בפעילות הזו כחלק בלתי נפרד מסיוע ותמיכה, בייחוד על רקע אתגרים לא פשוטים המשפיעים על הרווחה ועל היכולת לקדם את תהליך ההחלמה, בעקבות קושי כלכלי. קשיים כלכליים יוצרים מצוקה וחרדה אמיתית, ובשל כך המתנדבים של העמותה מבצעים את כל התהליכים שנועדו להבטיח כי כל משפחה תוכל לעמוד בהוצאות הרפואיות.

הגשמת חלומות בעבור ילדים

בנוסף למתן סיוע כלכלי, לתת תקווה פועלת גם להגשמת חלומותיהם של ילדים חולים. זה יכול לכלול כל דבר, החל מלקחת ילדים לפגוש את הסלבריטאים האהובים עליהם או לספק להם הזדמנויות להשתתף בפעילויות מהנות שאולי לא היו יכולים לחוות אחרת. עמותת לתת תקווה מאמינה כי חוויות אלו יכולות לספק תחושה של תקווה ואושר לילדים המתמודדים עם אתגרים, גם בפן הפיזי וגם בפן הרגשי. על כן, המתנדבים של העמותה פונים אל בני המשפחה מתוך מטרה להגשים את החלומות של הילדים.

 

 

הפקה של ימי כיף וגיבוש

לתת תקווה מקפידה לאורך השנים להפיק ימי כיף לילדים חולים ולמשפחותיהם. אירועים אלה מספקים הפוגה נחוצה מאתגרי המחלה והטיפול, ומציעים הזדמנות למשפחות להתאחד וליהנות. מדובר בפעילות מרגשת שמצליחה לא רק לקדם את רווחתם הנפשית והפיזית של הילדים, אלא גם ליצור בעבור בני המשפחה דרך לקבל את המענה לו הם זקוקים, באופן המשרת את הצרכים הנדרשים מבחינת סביבה חברתית תומכת ואוהבת. ברבות השנים הפיקו בעמותה עשרות ימי כיף וגיבושים גם בתוך מחלקות בתי החולים, בהתאם לבקשות שהתקבלו ועם שימת דגש על מענה המתבצע מצד המתנדבים לכל אורך הדרך, לטובת קידום פעילות חברתית נורמטיבית, כמו כל הילדים.

לסיכום

עמותת לתת תקווה היא עמותה אשר מצליחה לחולל שינוי אמיתי בחייהם של ילדים חולים ומשפחותיהם. באמצעות סיוע כספי, הגשמת חלומות ואירועי יום גיבוש וכיף, הארגון מספק תקווה, אושר ותמיכה לאלה הזקוקים לו ביותר, מתוך הבנה כי מדובר באוכלוסייה רגישה הזקוקה למעטפת הטובה ביותר לטובת עידוד תהליך ההחלמה וכן סיוע בהתמודדות בפן הרגשי, על רקע של אשפוז תכוף בבית החולים. אם גם אתם מחפשים דרך לחולל שינוי בעולם, זה הזמן לשקול לתמוך בפעילות של העמותה על ידי מתן של סיוע כלכלי או בתור מתנדבים בעצמכן, ובהתאם לכך לעזור ולהשפיע לטובה על חייהם של ילדים המתמודדים עם אתגרים קשים בעקבות גילוי מחלה.

נגישות