איך מגישים תביעות ביטוח חיים?

כאשר אדם קרוב הולך לעולמו, נרצה לבצע את כל הצעדים הנדרשים כדי להבטיח חיים הולמים ונוחים לבני משפחתו. אחת האפשרויות הטובות ביותר במקרה של אנשים שהחזיקו בפוליסת ביטוח חיים היא הגשת תביעת ביטוח חיים. כמובן שכדי לעשות זאת צריך להבין בדיוק איך זה נעשה וזה הזמן להבין בדיוק כיצד יש להגיש תביעת ביטוח חיים. רגע לפני שנדבר על הצעדים בפירוט, נתחיל בכמה מילים על החשיבות של עבודה עם מומחים בתחום ונסביר גם יותר לעומק מהו בכלל ביטוח החיים.

לא בטוחים איך מגישים? היעזרו במומחים בתחום

מיד נסביר איך מגישים תביעת ביטוח חיים, אבל חשוב להבין מראש שזה הליך בירוקרטי מעט סבוך. נכון, זה משהו שכל אחד יכול לעשות, אבל לא לכולם יש את הזמן, הפניות והרצון לעשות זאת, ולכן חשוב לדעת שאפשר להיעזר באנשי מקצוע שיעשו זאת עבורנו. מומחה בתחום של תביעות ביטוח חיים יוכל לבחון את הפוליסה עבורכם, לאסוף את המסמכים הנדרשים, להתנהל מול החברת הביטוח ובעצם לוודא שאתם מקבלים בדיוק את מה שמגיע לכם ולא פחות מזה. אל תהססו להיעזר במומחים במידת הצורך וזכרו שהרבה פעמים זוהי הדרך הטובה והבטוחה ביותר למימוש הזכויות.

מהו ביטוח חיים?

ביטוח חיים היא פוליסה שנועדה להבטיח שעם הפטירה של המבוטח, המוטבים שבחר יקבלו לידיהם את תגמולי הביטוח בהיקף שנקבע בפוליסה. זהו בעצם הביטוח היחיד שמבטיח כי במקרה שאדם הולך לעולמו, הקרובים אליו יקבלו תגמולים אשר יבטיחו ביטחון כלכלי. התגמולים עשויים להיות משולמים בתשלום חד פעמי או דרך קצבה חודשית, בהתאם כמובן לקבוע בפוליסה. באם בעל הפוליסה לא ציין מי המוטבים, התשלום יועבר ליורשים שלו.

 

 

איך מגישים תביעה?

כאשר אדם עם ביטוח חיים נפטר, על המוטבים למלא טופס תביעה ולהגיש אותו לחברת הביטוח (את הטופס ניתן להוריד בדרך כלל מהאתר של כל חברה). חשוב מאד לשים לב אילו מסמכים יש לצרף לתביעה ולזכור כי אי צירוף של מסמכים נדרשים יכול לעכב את קבלת הפיצויים. בדרך כלל יש לצרף תעודת פטירה של המבוטח, ואם המנוח נפטר בבית חולים, אז גם יש להמציא לרוב סיכום מחלה. כמו כן יש לצרף צילום תעודת זהות וצילום המחאה. מומלץ בחום לשמור העתקים של המסמכים המצורפים לתביעה וכן לשמור על מסמך אחר שעשוי להיות רלוונטי. כל זה למקרה שהתביעה תדחה על ידי חברת הביטוח ויהיה צורך בהגשת תביעה משפטית כנגדה.

עוד דבר שכדאי לעשות לאחר הגשת המסמכים, הוא לוודא שטופס התביעה התקבל בחברת הביטוח ורצוי גם לבקש אישור בכתב על זה. מומלץ להגיש את התביעה מוקדם ככל האפשר, שכן רק לאחר שכל המסמכים נשלחו, תחל חברת הביטוח בהליך הבירור.

עשו זאת בהקדם האפשרי

שימו לב כי על תביעות ביטוח חיים, חל חוק התיישנות. נכון להיום, לא ניתן להגיש תביעת ביטוח חיים אם עברו חמש שנים או יותר מיום הפטירה. המשמעות של הדבר היא שמומלץ להגיש את התביעה בזמן הקצר יותר ועדיף שלא לחכות עם זה יתר על המידה.

תום בירור החבות

לאחר הבדיקה של חברת הביטוח, תקבלו הודעה על קבלה של התביעה או על דחייה שלה. באם נדחתה התביעה, ניתן לגשת להליך של תביעה משפטית, וכאן כבר מומלץ בחום להיעזר בעורך דין מומחה שייצג אתכם.

בשורה התחתונה,

אם אתם לא ממש בטוחים איך להגיש תביעת ביטוח חיים, אל תהססו לפנות למומחים שייצגו אתכם מול חברת הביטוח. בהצלחה!

נגישות