נופף בדגל ישראל תחת אש חיה: הכול על רפי אדרעי ז"ל ועל המורשת שהוא הותיר אחריו

רפי אדרעי היה אחד מטובי בניה של העיר צפת, כמי שגדל וחונך כל חייו בעיר. עוד מגיל צעיר מאוד הוא התחיל להשתלב בשורה של תפקידים בהנהגה של בני הנוער בעיר, הן בתור מדריך והן בתור מפקד גדנ"ע, כאשר בהמשך שכילל את הכישורים שלו והפך למומחה לסליקת נשק. במדריך הבא נציג לכם את כל מה שצריך לדעת אודות מי שנופף בדגל ישראל תחת אש חיה, והצליח להגשים את החלום שלו בדמות הגנה על המולדת, עד אשר מצא את מותו בגיל צעיר.

סיפורו של לוחם הפלמ"ח רפי אדרעי

רפי אדרעי נולד בעיר צפת ומגיל צעיר לקח חלק פעיל בעיר במסגרת שאת מגוון רחב של תפקידים, כאשר התפקיד הראשון שלו מדריך בתנועת הנוער העובד והלומד אשר הייתה תנועת נוער מרכזית וחשובה מאוד בזמן הקמת המדינה. בפרק זמן קצר הוא הצליח להתקדם בסולם הדרגות ואף לשדרג את מעמדו למדריך ראשי, כאשר ברבות השנים לקח חלק בשורה של פעילויות שנועדו להגן על העיר מפני האויב. בין הפעולות הללו ניתן למנות אירוע שהצליח לבסס את מעמדו, ובמסגרתו הוא עבר מבית לבית בשביל לאתר דגל ישראל, בעקבות עזיבת השלטון הבריטי. לאחר שמצא את הדגל הוא עלה כאשר הוא תחת אש חיה על גג של מלון הנמצא בצמוד לתחנת המשטרה הבריטית, מה שהפך את רפי אדרעי לגיבור בעיני החניכים שלו, כמו גם התושבים אשר ראו באירוע הזה כחלק בלתי נפרד מסיפור המורשת של הלוחמים אשר חירפו נפשם למען המולדת, ולמען הגנה על ערים נצורות, כפי שהייתה צפת.

עם פרוץ מלחמת יום העצמאות לקח רפי ההדרה היא חלק פעיל בלחימה בתור לוחם בחטיבת הפלמ"ח, כאשר הכישורים שלו בתחום סליקת הנשק הצליחו לסייע מאוד לכוחות הלוחמים בעת שביצעו פשיטות לעומק שטח האויב. נוסף לכך, רפי אדרעי שימש בתור מ"כ נערץ, עד אשר נהרג כתוצאה מהפגזה של האויב המצרי על אזור משלטי חלוצה. הוא נקבר על פי בקשת בני המשפחה בראש העין, שם הובא למנוחת עולמים בגיל 24 בלבד.

 

 

קידום של תוכניות חברתיות במסגרת של עמותה חברתית

בני משפחתו של רפי אדרעי החליטו להקים את עמותת אחינועם בשנת 2018 מתוך מטרה לצמצם את הפערים בחברה הישראלית, וכן לחזק את הפריפריה. משפחת אדרעי היא משפחה שורשית שרואה בעשייה חברתית כחלק בלתי נפרד מסיפור חייה, בדיוק כפי שראה רפי אדרעי ז"ל. על כן, בני המשפחה בדמות האחיינים החליטו להקים את העמותה ולקדם אותה, ללא כוונות רווח ועם שימת דגש על עשייה חברתית נרחבת. רפי אדרעי ואחיו תורמים לטובת קידום של העמותה והמשך הפעילות, בהתנדבות מלאה ועם שימת דגש על שינוי ממשי המתרחש באזור הפריפריה ובכל רחבי הארץ. באתר של עמותת אחינועם תוכלו לקבל מידע מפורט אודות הפעילות המאומצת שמתרחשת בכל רחבי הארץ, כחלק מהבנה כי מדובר בעמותה חברתית ובעלת השפעה ישירה על החברה הישראלית.

לסיכום

לוחם הפלמ"ח הנערץ רפי אדרעי נהרג כאשר הוא בן 24, אולם גם עשרות שנים לאחר מותו, הוא נשאר חקוק עמוק בלב של בני המשפחה ותושבי העיר צפת. בני המשפחה ממשיכים לקדם את הפעילות להנצחתו באמצעות עמותת אחינועם וכן גיוס של כספים מהציבור לטובת הקמה של בית יד לבנים, כל זאת מתוך מטרה להמשיך ולהנציח את זכרו של מי שראה בהגנה על המולדת כמשימת חייו.

נגישות