חכם משכנתאות איתכם בכל גיל: האם כדאי לקחת משכנתא בגיל מבוגר?

גם אם אינכם בקיאים בתחום המשכנתאות, כנראה שגם אתם יודעים שמשכנתא היא הלוואה משמעותית שמיועדת עבור רכישת נכס, והיא מיועדת לזוגות צעירים. עם זאת, פה אנו מבקשים לדון בנושא פחות מוכר, נטילת משכנתא עבור אנשים מבוגרים. אז כן! מדובר באופציה אפשרית ואף קיימים מספר מסלולים ייעודיים, אך האם זה משתלם? חברת חכם משכנתאות ניגשת להבהיר מספר דגשים. ניגשת להסביר מתי זה כדאי ואף מה ניתן לעשות כדי שהצעד יהיה כמה שיותר כלכלי. רלוונטי עבורכם, או עבור ההורים שלכם? לרשותכם מידע שעשוי להתגלות כחיוני וסופר כלכלי.

מטרה אחת שלל חלופות

ראשית נציין שמשכנתא עבור זוג מבוגר עשויה לא רק לסייע לרכוש נכס, אלא גם להשיג סכום נזיל עבור מגוון צרכים משלימים. למשל מימון החתונה של הילד, שיפוץ הבית וכדומה. מכאן שניתן לקחת משכנתא, אך גם ניתן לבחור חלופה. ניתן לבחור במחזור משכנתא, אופציה שמייעלת את תנאי ההחזר. ניתן ליטול משכנתא לאיחוד הלוואות, אופציה שמאפשרת לאפס את סך החובות שקיימים ברקע, להטיב את תנאי ההחזר ובמקביל להשיג את סכום משמעותי (כל זאת בתמורה למשכון נכס). ניתן לקחת משכנתא הפוכה שמיועדת לבני 60 פלוס בעלי נכס וכדומה. כפי שמתחיל להתבהר, לא חסרות אופציות, אך כן נדרשת הנחיה. צרכים עזרה? חברת חכם משכנתאות מתמחה בכל מה שנוגע לתחום. בני 60+ ושוקלים לקחת משכנתא? מוזמנים לקבל ייעוץ אישי ומקצועי!

לא ממהרים להרים ידיים

בין אם חושבים שאין לכם סיכוי לקחת משכנתא, שעברתם את הגיל, שמשכנתא לא עבורכם, שאף בנק לא יסכים לבוא לקראתכם, או שאין מה לעשות עם המשכנתא שקיימת ברקע, אין למהר להרים ידיים. עידו עוז, בעלי החברה, סייע לאורך שנים לאינספור לקוחות מרוצים שחשו חסרי אונים. כיצד? ע"י ניתוח מעמיק של המצב הכלכלי לצד בחינה מקיפה של סך האופציות הרלוונטיות. מעבר לכך, חברת חכם משכנתאות מחזיקה בקשרים חשובים עם גופי הלוואה חוץ בנקאיים והיא לא רק מייעצת ומנחה, אלא גם בפועל מתמקחת עבורכם. כל זאת כדי שתשיגו את התנאים הטובים ביותר. מה אנו מנסים לומר? שאם זקוקים לקחת משכנתא, או להטיב את תנאי המשכנתא הקיימת, אין למהר לוותר טרם פונים לקבל ייעוץ מקצועי לצד הנחיה צמודה.

למה לא להתנהל לבד?

מעל לגיל 60 ופונים לבנק בעצמכם כדי להשיג משכנתא? ככול הנראה שתאלצו להתמודד עם שורה של תנאים בעייתיים. עידו עוז כאן כדי לסייע לכם במקרה כזה. ברוב המקרים התנהלות אישית בסיטואציה שכזו מובילה למשכנתא שמיועדת עבור תקופה קצרה ושבמקביל מצריכה החזרים חודשיים גבוהים. כיצד התמונה עשויה להשתנות כאשר נעזרים בחכם משכנתאות? בשורה התחתונה זוכים לחסוך סכומים משמעותיים ולהיות הרבה יותר רגועים.

ממנפים את הקלפים הקיימים

עתה אם נחזור לשאלה הראשית, נענה שגם עבור אנשים מעל גיל 60 עשוי להימצא כדאי לקחת משכנתא, אך כמובן שמשנה מהי התמונה הכללית. גם לאחר גיל 60 ניתן להגשים חלומות. ניתן לרכוש נכס רצוי, להקים עסקים וכדומה, אם כי החוכמה היא לדעת כיצד ממנפים את הקלפים שברשותנו. בין אם זוהי הכנסה גבוהה, סכום גדול שצפוי להיכנס, נכס שעומד לרשותנו וכדומה. לאור כל זאת נדרש להפנים שאין למהר להרים ידיים, וכמובן שיש לבחון איזו התנהלות הכי כדאית. האם לקחת משכנתא, למשכן נכס קיים, לבצע מחזור משכנתא, לקחת משכנתא לאיחוד הלוואות, לבחור במשכנתא הפוכה וכדומה.

לסיכום

נציין שממש כפי שכל זוג צעיר נדרש לקבל החלטה מושכלת לגבי נטילת משכנתא, כך גם נכון הדבר עבור אנשים מבוגרים. אל תוותרו על הנחיה צמודה, אל תוותרו על בדיקה מקיפה של סך האפשרויות ואל תוותרו על ייצוג מקצועי. יש לכם מטרה שנוגעת למשכנתא? חברת חכם משכנתאות מחזיקה בסך התשובות הנחוצות!

נגישות