כדאי לבדוק שאנחנו בטוחים: מהו הר הביטוח?

לאורך החיים אנשים רוכשים לא מעט ביטוחים. יש ביטוחים פרטיים, יש ביטוחים מטעם מקום העבודה, יש ביטוחים שנעשו יחסית לאחרונה ויש ביטוחים שנסגרו לפני כמה עשורים. מצב שכזה עשוי בקלות להוביל לסיטואציה שבה שוכחים אלו ביטוחים קיימים ברקע, לכך שמשלמים על ביטוחים מיותרים ואף לכך שלא טורחים להטיב את תנאי הפוליסה. מעבר לכך, מצב שכזה מונע לנצל סכומים משמעותיים שמגיעים כחוק, ואף מונע את ההיתכנות להטיב את תנאי התשלום. רוצים לעשות סדר ולהרוויח תמיכה מרבית מסך הביטוחים שרכשתם לאורך השנים? הגיע הזמן שגם את תכירו את הר הביטוח – המקום שעושה סדר בנושא, ואף באופן מהיר ומקוון.

הסוף לכפל ביטוחי

כפל ביטוחי הוא מצב מוכר. לרבים מאתנו יש כפל ביטוחי בתחום כזה או אחר, אם כי מבלי שנהיה מודעים לכך. במקביל, לרבים מאתנו יש ביטוחים חשובים שכלל לא מנוצלים. הר הביטוח מהווה יוזמה ברוכה מטעם משרד האוצר. מדובר באתר שמציע פלטפורמה אינטרנטית שדרכה כל אחד יכול לבחון אלו ביטוחים קיימים ברקע. באופן שכזה מקבלים תמונת מצב מלאה ואמינה. היכולת לעבור על סך הביטוחים עושה סדר – מסייעת להסדיר פעולות משלימות ומסירה ספקות בנושא. מכאן שאם התלבטתם לגבי רכישת ביטוח מסוים, או אם חווים סיטואציה שמצדיקה הפעלת פוליסה, שווה לערוך בדיקה. כמו כן, שירות זה מאובטח ויעיל. אין מקום לטעויות ואף נחסכת בירוקרטיה מתישה. פשוט מזינים מספר נתונים בסיסיים (מהמחשב הפרטי/מהנייד ובכל זמן רצוי), וזוכים להיחשף לסך הביטוחים שרלוונטיים עבורכם לצד מידע משלים.

 

 

12 דרכים שבהן הר הביטוח יכול לעזור

 1. מסייע לדעת אלו ביטוחים קיימים ודרך איזו חברת ביטוח.
 2. מסייע להימנע מכפל ביטוחי. כאן נחדד שלעיתים כפל ביטוחי מוביל לזיכוי מטעם חברת הביטוח – בהחלט שווה בדיקה.
 3. עומדים לרכוש ביטוח, ולכן מבקשים לערוך השוואה? הר הביטוח מציעהשוואת מחירים מעודכנת.
 4. צרכים להפעיל ביטוח מסוים, אך לא מצליחים להיזכר היכן רכשתם אותו? הר הביטוח יעניק תשובה מהירה.
 5. מבקשים לבחון מה פוליסה מסוימת מציעה? בהר הביטוח מחכה סך המידע.
 6. עוברים על הפירוט של כרטיס האשראי ומוצאים שורה שאינכם מזהים? דרך האתר ניתן לבדוק האם התשלום נוגע לביטוח מסוים.
 7. האתר מציע שקיפות מלאה. מסייע להבין בדיוק כמה משלמים ועל מה.
 8. נדרשים להציג היסטוריה ביטוחית, ולו כדי להחליף חברת ביטוח, או כיוון שעומדים לרכוש רכב חדש? דרך האתר זוכים להוציא בלחיצת כפתור אחת את סך מקרי הביטוח הרלוונטיים, וזאת גם אם מבוטחים במגוון מוקדים.
 9. הרבה פעמים תשלומי הפרמיה צונחים, ולכן שווה מדי פעם לנסות להטיב את התנאים, אם כי לשם כך נדרש להיזכר על מה והיכן משלמים.
 10. אנחנו חיים בעידן שבו רבים מבינים עד כמה ביטוחים חשובים, ולכן ממהרים לסגור עסקה, טרם בוחנים לעומק האם אותו ביטוח שעומד על הפרק אכן נחוץ. מבקשים לערוך בדיקה מהירה (ויעילה)? כנסו להר הביטוח!
 11. מקבלים מידע רלוונטי ממוין לקטגוריות, בהתאם לתחום הביטוח.
 12. המידע מאוד נגיש, גם עבור אנשים שפחות שולטים במדיה הדיגיטלית.

דגשים חשובים

חשוב לדעת שמדובר באתר מאובטח, כך שגם אם נדרשים להזין פרטים אישיים, ניתן להיות רגועים. כמו כן, אם מדובר בביטוח שנוגע לשני בני הזוג (למשל ביטוח רכב), נדרש להזין מידע כפול, אחרת המידע שתקבלו יהיה חלקי.

לסיכום

נציין שהר הביטוח הוא אתר אינטרנטי, ביוזמת רשות ההון. מעבר לעבודה שהאתר מסייע לבחון בקלות ובמהירות אלו ביטוחים קיימים, הוא גם מתאר את תנאי הפוליסה, בוחן כפל ביטוחים ומשקף כמה בפועל משלמים. מכאן שאם לא סגורים לגבי משהו שנוגע לביטוח כזה או אחר, טוב לדעת שישנה כתובת אמינה.

נגישות