סופגים תרבות בספרד: 5 מוזיאונים בברצלונה שאסור לכם לפספס

מתכננים לטוס בקרוב לטיול בברצלונה? ובכן, אל תפספסו אל המוזיאונים שיעניקו לכם את היכולת לא רק לספוג את התרבות הספרדית, אלא גם לנצל את השהות לטובת חוויה משותפת שיכולה להתאים מאוד בעבור בני הגיל השלישי. רגע לפני שאתם עולים על המטוס, להלן חמישה מוזיאונים שאסור לכם לפספס, כחלק מתכנון של חופשה בלתי נשכחת ביעד מרתק וספוג בתרבות כמו העיר התוססת ברצלונה.

מוזיאון פיקסו

אחד מהמוזיאונים המבוקשים והפופולריים ביותר בעיר ברצלונה הוא המוזיאון על שמו של הצייר והאמן הנודע פבלו פיקאסו. מדובר במוזיאון שנוסד בשנת 1963 ומאז מושך אליו אלפי מבקרים מכל רחבי העולם, הן בשל למעלה מ-3,500 יצירות חשובות של האמן מכל הזמנים וכן תצוגה מיוחדת המגוללת את סיפורו לאורך השנים. אטרקציות בברצלונה באתר מיסטר טיקטס מהווה הזדמנות בעבורכם להזמין כרטיסים מראש, ובכך לנצל את האתר לטובת הימנעות מעמידה ממושכת בתורים, בייחוד מאחר ומדובר באחד מהמוזיאונים המבוקשים ביותר בברצלונה.

המוזיאון לאומנות עכשוויות

המוזיאון לאומנות עכשוויות מציג את התערוכות של מיטב האמנים הספרדיים המקומיים לצד אמנים מכל רחבי העולם, החל משנות ה-20. מדובר במוזיאון חשוב מאוד מבחינה תרבותית, ועדות לכך ניתן למצוא בשפע של תערוכות מיוחדות לצד הרצאות החושפות את קהל המבקרים לעולם המרתק של אומנות עכשוויות, לצד הרצאות אורח של אמנים שמגיעים מכל רחבי העולם. חופשה מושלמת חייבת לכלול אטרקציה כמו זו, הן על רקע ההיסטוריה והן על רקע המבנה האדריכלי המרשים שיחשוף אתכם להיסטוריה האומנותית של עיר כמו זו.

מוזיאון השוקולד

ביקור במוזיאון השוקולד מהווה הזדמנות נהדרת לשדרג את הטיול שלכם, ולנצל את השהות במוזיאון אשר בו ניתן לצפות בהדרכות לגבי תהליך ייצור השוקולד וכן מציג מומנטים עשויים מפולי קקאו, בעבודת גילוף מרשימה. בעבר המבנה של המוזיאון שימש כמנזר, אולם כיום הוא הפך לאתר עלייה לרגל מצד אלפי תיירים שפוקדים את המוזיאון בכל ימות השבוע, כחלק מטיול המשלב גם אספקט מתוק במיוחד.

 

interior view of building

 

מוזיאון ימי

המוזיאון הימי הוא מוזיאון מיוחד מאוד הממוקם בתוך מבנה ציורי ומרשים במיוחד. המוזיאון מתמחה בהיסטורית השייט של ספרד וברצלונה בפרט, ושם תוכלו לחזות בדגמים מיוחדים של דגמי שייט מלפני אלפי שנים לצד תערוכות מתחלפות של פסלים, פריטי אומנות ועוד. בעבור מי שרוצה לספוג את התרבות וההיסטוריה של ברצלונה, אין ספק כי ביקור במוזיאון הזה יעניק לכם את היכולת לנצל את הזמן של החופשה לטובת ביקור במוזיאון היסטורי ומרתק כמו המוזיאון הימי.

מוזיאון המדע

אם אתם מתכננים להגיע עם הנכדים לטיול, אל תוותרו על ביקור במוזיאון המדע לילדים. מדובר במוזיאון אשר נחשב לאחד מהמוזיאונים המובילים באירופה בתחום המדע, מאחר והוא מציג תערוכות המתמחות בתחום של תולדות היקום והחלל, קיר גיאולוגי מרשים המציג את ההשפעות של תהליכים טבעיים בחומרים לצד שפע של פריטי אומנות ומייצגים שיכולים להתאים לאו דווקא לקהל הצעיר, אלא גם לקהל מבוגר שפוקד את המוזיאון ויכול לנצל את השהות לטובת התנסות עם מוצגים למשך שעות ארוכות. מומלץ להגיע מוקדם, בשביל לנצל את הזמן ולהימנע מעיכובים מיותרים.

לסיכום

ברצלונה היא עיר מרתקת המציעה לבקרים מכל רחבי העולם חוויה תרבותית מהמעלה הראשונה, לא מעט בזכות שפע של מוזיאונים מרתקים המציגים את ההיסטוריה העשירה של העיר. זה הזמן לעבור על הסקירה אותה הצגנו לכם כאן ולאחר מכן להיכנס לאתר מיסטר טיקסט, שם תוכלו לבצע הזמנה של כרטיסים אונליין, לטובת תכנון חופשה עוד מישראל.

נגישות