סיפור לפני השינה: 5 ספרי ילדים שכדאי שתקריאו לנכדים שלכם

הנכדים מגיעים לביקור או לשהות של מספר ימים? ובכן, מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם כסבים וסבתות ליצור זמן איכות משמעותי, וזאת על ידי הקראה של סיפור לפני השינה. למעשה, סיפורים לפני השינה מאפשרים לכם כמבוגרים ליצור ביחד עם הילדים מערכת יחסים קרובה יותר המבוססת על שיחה אודות הסיפור, פיתוח של דמיון וכן עידוד קריאה המתבצע עוד מגילאים צעירים. רגע לפני שהנכדים מגיעים, להלן חמישה ספרי ילדים שאותם כדאי להקריא.

בתוך הלב שלי – ג'ו ויטק

שיחות על רגשות עם ילדים היא לא פעם מורכבת, בייחוד על רקע התפיסה הילדותית שמקשה על הילדים לעכל ולאבחן את הרגשות שלהם. דרך רשימה של ספרי ילדים אפשר לפתוח עם הילדים את הנושא בצורה נגישה ואפילו נעימה, כאשר אחד מהספרים שהם בגדר חובה הוא ללא ספק בתוך הלב שלי. מדובר בספר מקסים המדמה את הלב לרגשות גדולים ולרגשות קטנים, ומאפשר לכם כסבים וסבתות לפתח שייח סביב הרגש, בזמן הקראה של סיפור לפני השינה.

הנסיך הקטן – אנטואן דה סנט אכזופרי

אחד מהסופרים הגדולים והמוכרים ביותר בעולם הוא הסופר הצרפתי אנטואן דה סנט אכזופרי שכתב את רב המכר הנסיך הקטן. מדובר בספר שאתם בוודאי מכירים, והגיע הזמן שגם הנכדים שלכם. מדובר בספר מרגש ומעורר השראה בנוגע רעיונות מעמיקים ומרגשים מאוד בכל הקשור לאמונה, אהבה והביטחון העצמי. הספר הזה תורגם למאות שפות ואף זכה לכבוד עם הצגות המבוססות על הספר, כולל שירים, ועל כן הוא חייב להיות חלק מטקס השינה של הנכדים.

מחשבה ממתינה – אשכול נבו

אחד מהסופרים האהובים והמוערכים בישראל אחראי על ספר מקסים לילדים בשם מחשבה ממתינה. מדובר בספרו השני של אשכול נבו המיועד לילדים, והוא מתמקד בהקשבה, סבלנות וכן דברים בלתי צפויים שעלולים להתרחש בזמן שאנו ממתינים. הספר מתאים לכל הגילאים והוא מהווה דרך מצוינת בעבורכם להעניק לנכדים שלכם את המקום להביע את הרגשות ואף לקבל השראה מהסיפור המקסים הזה.

 

 

ההמצאה המדהימה של אבא – גל פורת

הסיפור מתמקד ביואב, ילד שמבקש מאביו כלב, אולם זוכה לסירוב. אביו של יואב מחליט להמציא משרוקית מיוחדת שתאפשר לקרוא לכלבים להגיע, אולם בפועל היא גורמת לשלל סיטואציות מצחיקות ואפילו מרגשות. מדובר בספר יצירתי מאוד ובעל חשיבה פתוחה ואפילו ערכית, ועל כן מדובר באחד מהספרים הנמכרים והאהובים ביותר בקטגוריה הזו.

האריה שאהב תות – תרצה עטר

הקלאסית העל זמנית הזו של הסופרת תרצה עטר יעניק לכם את ההזדמנות לצלצול ביחד עם הנכדים לעולם קסום שבו הכול אפשרי. הספר זכה לביקורות מצוינות ברבות השנים ואף תורגם לשפות נוספות, כאשר רק לאחרונה יצאה מהדורה מחודשת של הספר שהצליח לכבוש את הלבבות של ילדים, אך לא פחות מכך גם מבוגרים שהוקסמו מהרגש והיצירתיות של האריה שאהב תות.

לסיכום

באמצעות הסקירה אותה הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו לנצל את הזמן שבו הנכדים מגיעים לבקר או לישון לטובת הקראה של סיפור. החדשות הטובות הן שאין צורך לגשת לחנות הפיזית, אלא לבצע את הרכישה של הספרים דרך האתר של סטימצקי. כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לקטגוריה של ספרי ילדים, לבחור את הספרים המומלצים ולקבל אותם במשלוח מהיר עד לבית. בכך, ניתן יהיה לנצל את הזמן ביחד על הצד הטוב ביותר, ואף ליצור חוויה אינטימית ובלתי נשכחת, רגע לפני שהילדים עוצמים את העיניים והולכים לישון עם חיבוק ונשיקה מסבא וסבתא.

נגישות