מנהלים עסק ותיק? אם לא עברתם לגיבוי בענן לעסקים, זה הזמן לעשות את זה

גיבוי הוא פעילות חשובה ביותר, במסגרת ניהול המידע בכל עסק. רבים שמעו על כך, שבתחום זה זמין גם מה שמכונה גיבוי בענן. למרות זאת, עדיין לא משתמשים בכך בכל עסק וכתוצאה מכך ייתכן מאוד שמפסידים הזדמנות חשובה ביותר להתייעלות. במה התייעלות כזו עשויה להתבטא? ומה עוד חשוב שתדעו על נושא הגיבוי בענן?

חלק בולט בשירותי הענן

עסקים מודרניים משתמשים כיום במחשוב באופן שמשלב את הפנימי והחיצוני. אם בעבר היו מוציאים חלק מפעילות המחשוב למיקור חוץ, כיום יש לנו את הגרסה המתוחכמת יותר, בדמות שירותי הענן. בדומה לאחסון, גיבוי הוא פעילות קבועה ונרחבת, שאמורה להתבצע בכל עסק שהוא. לכן, גיבוי בענן הוא שירות מבוקש כיום במיוחד. באמצעותו, ניתן לתת מענה לנושא הגיבוי באופן פשוט וזול יחסית, מבלי להטריח את עצמכם עם טיפול בתשתיות החומרה שדרושות לכך, בהוספת מדיות אחסון וכדומה.

אז למה לא?

מדוע עסקים נמנעים מליישם שירותי גיבוי בענן? עשויות להיות לכך סיבות רבות, בהן:

  • חוסר בזמן – גיבוי הוא מסוג הפעילויות, שעלולים לדחות את הטיפול בהן. תמיד ישנם דברים "דחופים יותר" לכאורה ולרוב משאבי הזמן (ולא רק) הם מוגבלים.
  • ייחוס חשיבות נמוכה – ההנחה המוטעית היא שהנושא איננו קריטי במיוחד. הרי במילא יש מערכות אחסון טובות וייתכן שגם גיבוי פנימי בעסק. אז מה כבר עשוי להשתבש? כמובן, הניסיון לאורך שנים, מראה שגיבוי לצד אחסון, הוא היבט חיוני של תשתיות המחשוב ומאוד מומלץ שלא להזניח אותו.
  • חוסר בידע – חוסר בידע מקצועי טכני, לגבי עולם מחשוב הענן או / וגם לגבי שימוש מתקדם בגיבויים והתאוששות מאסון בעזרתם.

 

 

מה כלול?

אם ניקח את השרות של GNS כדוגמה, נראה ששירות גיבוי בענן עשוי לכלול:

  • עלות נוחה – החל ממחיר של 12 דולר לחודש בלבד. זו היא עלות חודשית קבועה, אשר תקל עליכם גם להתנהל כספית בטווח הארוך.
  • שימוש קל – גיבוי ושחזור מידע במהירות ובקלות.
  • גמישות – סקלאביליות מעולה. להתמודד היטב, עם שינויים בצרכי האחסון והגיבוי. גם אם הם מתרחשים במהירות ואפילו בהפתעה.
  • אבטחה – כולל תקשורת מוצפנת מול השירות.
  • כל סוג גיבוי שדרוש לכם – אם זה גיבוי בסיסי נתונים, שרתים וירטואליים, Microsoft Exchange Server או MySQL Database.

התועלת העסקית

גיבויים הם בעיקר אמצעי הגנה והיערכות לאסון. זה לא נושא אשר מייצר עבורכם הכנסה. לכן, הגיוני לחפש עבורו פתרון שיגבה בצורה מקצועית, אך גם יקל ויפשט את הנטל. גיבוי בענן אצל חברה איכותית, עושה בדיוק את זה. נדגיש, שבתור שירות ענן יש כאן יתרון נוסף, חשוב ביותר: שרידות משופרת. במקרה חירום שבו נפגע למשל שרת בעסק משריפה מקומית ונפגע המידע החיוני שבו, ייתכן שגם מדיות גיבוי שלכם ייפגעו באותה צורה. לכן חשוב להרחיק את הגיבוי ממערכות המחשוב שלכם, ככל הניתן. מחשוב ענן ושירותי גיבוי בענן, עושים זאת באופן הטוב ביותר. ישנן תועלות רבות לעבודה במודל ענן, גם בהקשר גיבוי. נזכיר אחת נוספת – התמקדות בליבה העסקית. אנו מדברים בעצם על הוצאת העיסוק בתשתית טכנית עבור פעילות שוטפת (גיבוי) לספק חיצוני. שוב, תוכלו לחשוב על זה כעל סוג של מיקור חוץ. הוצאה בצורה כזו, מאפשרת לצמצם את מערך המחשוב הפנימי שלכם ולצמצם הוצאות עליו. את המשאבים שחסכתם כך, בכסף, זמן וכוח אדם, תוכלו להפנות כעת לכיוונים אחרים. מן הסתם, תעדיפו להתמקד בליבה העסקית שלכם, בהשגת לקוחות חדשים, שימור לקוחות קיימים, פיתוח עסקי וכדומה.

לסיכום

לכל עסק כדאי כיום ובעצם חשוב מאוד, להכיר את נושא הגיבויים בענן. כמובן, מומלץ גם לנסות בפועל. עד שלא תנסו, לא תדעו כמה זה קל ויעיל.

נגישות