הסגולות הטובות של צמחי המרפא: והפעם- שיח אברהם

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה עולם הטיפול האלטרנטיבי הופך לחלק בלתי נפרד משגרת החיים, לא מעט בזכות צמחי מרפא שבהם נעשה שימוש מזה כאלפי שנים. למעשה, הסגולות המיוחסות לצמחי המרפא מאפשרות למבוגרים אשר מאובחנים עם בעיות בריאותיות או חווים לחצים נפשיים ליצור תמהיל טיפול המבוסס הן על רפואה קונבנציונלית לצד שימוש בתמציות של צמחי מרפא, כמו שיח אברהם. אם גם אתם שמעתם על הסגולות הטובות של צמחי המרפא, זה הזמן להכיר את אחד מהצמחים הנחקרים ביותר, הלוא הוא שיח אברהם שגדל גם כאן בישראל והפך למרכיב משמעותי בטיפול בנשים שסובלות מכאבי מחזור, אך גם לטובת גברים שרוצים להשתמש בתמציות הצמח לטובת יצירה של הקלה במצב של כאבי בטן, כפי שנסביר כעת בסקירה הבאה.

שיח אברהם – שורשים עמוקים גם בדת היהודית

את האזכור הראשון לשימוש בשיח אברהם ניתן למצוא עוד בסיפור עקידת יצחק, וזאת בשל הציווי של אברהם אבינו שנדרש להעלות קורבן, אולם ברגע האחרון מקריב בעל חיים. על פי הסיפור היהודי, ברגע האחרון אחז אברהם אבינו בשיח אברהם. למעשה, מאז ועד היום נעשה שימוש בשיח הזה למגוון רחב של שימושים –  החל מתבלין ועד חליטת תה, כאשר בעקבות פיתוחים מדעיים הצליחו למצות את הפירות של השיח לטובת טיפול במגוון רחב של מצבים: כאבי ראש, כאבי בטן, טיפול בכאבים טרום ווסת ואפילו לטובת הרעלות, למרות שהדבר לא הוכח באופן חד משמעי.

הסגולות הטובות של צמחי המרפא: והפעם- שיח אברהם

מהן הסגולות המיוחסות לשייח?

בעקבות ההתעניינות הולכת וגוברת בסגולות הטובות של צמחי המרפא, עולם המדע לא נותר מאחור אלא מבצע מחקרים מקיפים בשביל להבין לעומק את השימוש בחלקים שונים של צמחים לטובת טיפול אלטרנטיבי. נכון להיום, השימוש העיקרי בצמח מבוסס על טיפול במערכת ההורמונלית של נשים, וזאת באמצעות מיצוי של פירות השייח. מאחר והצמח הזה גדל בדרך כלל בגינות ואפילו באי תנועה, נשים יכולות להיעזר בו לטובת פחתה של כאבי מחזור, הגברת החשק המיני, איזון מחזור שאינו סדיר ועוד. יחד עם זאת, מחקרים מצאו כי שימוש קבוע בתמצית הזו עשוי להוביל גם לתופעות לוואי ועל כן כל החלטה לגבי שילוב של הצמח בשגרת היום יום צריכה להתבצע באופן מבוקר.

לסיכום

צמח שייח אברהם הוא צמח בעל משמעות רוחנית גם בעבור יהודים מאמינים אבל גם בעבור קהילה הולכת וצומחת של מבוגרים אשר מבינים כי הסגולות הטובות של צמחי המרפא יכולים לסייע מאוד למגוון רחב של מצבים בריאותיים, כמו גם נפשיים. הנגישות הגבוהה לצמח לצד היכולת למצות את רכיבי הצמח היא זו שהופכת אותו לאידיאלי בעיקר בעבור נשים שמתמודדות עם כאבי וסת, כחלק מטיפול אלטרנטיבי שהפך לחלק בלתי נפרד משגרת הטיפול – לצד קבלת טיפול קונבנציונלי.

נגישות