דרכים חדשות למציאת עבודה אחרי גיל 50

אם עד לפני מספר שנים היכולת למצוא עבודה לאחר גיל 50 הייתה מוגבלת ומאתגרת למדי, כיום בעידן של שפע אפשרויות כל אחד ואחת יכולים לאתר עבודה התואמת את הצרכים הנדרשים ואת הכישורים. למעשה, עצם היותכם בני 50 לא אומר שאתם צריכים למצוא את עצמכם מחוץ לשוק העבודה, אלא להפך – לקדם מהלכים שיובילו בסופו של דבר לאיתור של משרה התואמת את הכישורים המקצועיים שלכם. בשביל לסייע, בחרנו להציג דרכים חדשות שבהן ניתן להיעזר.

פתיחת פרופיל לינקדין

לינקדין הפכה בשנים האחרונות לפלטפורמה המובילה לאיתור עבודה. למעשה, פתיחה של פרופיל עסקי בפלטפורמה הזו מהווה הזדמנות מעולה לאתר עבודה אצל מיטב המעסיקים בארץ כמו גם בעולם, כאשר ניתן בהחלט גם לפתח קשרים עסקיים שיובילו בהמשך לאיתור של משרה התואמת את הרקורד המקצועי. בשביל להקים פרופיל ברמה הגבוהה ביותר שימשוך את העיניים של מעסיקים פוטנציאליים, רצוי ליצור קשר עם מומחית לתחום, כל זאת מתוך מטרה להגדיל את הסיכויים למצוא עבודה דרך הרשת הזו.

יצירת קשר עם חברת השמה

יצירת קשר עם חברת השמה המתמחה בתחום של איתור עבודה לבני 50+ מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם לקבל ליווי מקצועי וכן קשר למעסיקים, כל זאת באמצעות שיפוץ מחדש של קורות החיים וכן איתור של מעסקים רלוונטים שעובדים בשיתוף פעולה עם חברת ההשמה.

דרכים חדשות למציאת עבודה אחרי גיל 50

יציאה לדרך עצמאית

אופציה שבהחלט אפשר לבחון היא יציאה לדרך עצמאית, וזאת ללא תלות במעסיקים אחרים. במהלך השנים רכשתם כישורים רבים שיכולים להגיע לידי ביטוי באמצעות פתיחה של עסק פטור או מורשה. במידה ואתם בוחרים לפתוח עסק, חשוב מאוד לבצע את התהליך בליווי מקצועי מצד רואה חשבון וכן לקבל ייעוץ עסקי שנועד לסייע לכם לבנות תוכנית עסקית עם יעדים לטווח הקצר והרחוק.

השתתפות בכנסים

דרך מצוינת לאיתור עבודה יכולה להתבצע באמצעות השתתפות בכנסים מקצועיים. יצירת קשרים אישיים על רקע הניסיון שלכם תסייע לכם לאתר משרות כמו גם לקבל פרטים אודות משרות שעוד לא  פורסמו, כאשר בישראל מתקיימים מדי שנה מאות כנסים בהשתתפות של חברות גדולות ומובילות שמחפשות "טאלנטים" דווקא במקומות האלו.

הצטרפות לקבוצות ברשתות החברתיות

הרשתות החברתיות כמו פייסבוק מציעות לעובדים מעל גיל 50 אפשרות לאיתור עבודה, וזאת דרך הצטרפות לקבוצות של מעסיקים כמו גם מנהלות השמה אשר מפרסמות משרות בתחומים רבים, דרך הפלטפורמה הזו. מדובר בקבוצות ייעודיות שיכולות להכיל מספר גבוה מאוד של גברים ונשים ועל כן מומלץ להיכנס לקבוצה בכל יום, להתעדכן בפוסטים  חדשים ולהגיש קורות חיים, במידה והמשרה מתאימה לכם.

לסיכום

בעידן טכנולוגי, היכולת לאתר עבודה הפך לתהליך קל ופשוט יותר מאי פעם. באמצעות הסקירה אותה הצגנו לכם כאן גם אתם תוכלו לאתר עבודה, ובכך להשתלב בשוק העבודה התוסס.

נגישות