אפשר לטפל בהתקרחות! כל השיטות והטיפולים הקיימים

תופעה של התקרחות היא תופעה נפוצה שמתרחשת אצל מעל ל-50% מהגברים, ובאחוז זהה גם אצל נשים. למעשה, התקרחות משפיעה באופן דרמטי על הביטחון והדימוי העצמי, בייחוד בעידן שבו הנראות הפכה לחלק בלתי נפרד מהתדמית האישית, כפי שניתן לראות ברשתות החברתיות. אם גם אתם מתמודדים עם התקרחות, חשוב לדעת כי אין מדובר בגזרת גורל אלא ניתן בהחלט לטפל – ואפילו ליצור שינוי דרמטי. מהן השיטות והטיפולים הקיימים שיכולים לסייע לטובת התמודדות עם התקרחות באזורים רבים? להלן סקירה מיוחדת.

טיפול השתלת שיער בטורקיה

אחד מהטיפולים המתקדמים ביותר להתקרחות הוא טיפול השתלת שיער המתבצע בטורקיה. טיפול בהתקרחות בחו"ל הפך לנפוץ מאוד בשנים האחרונות, לא מעט בזכות פיתוח של מכשור ייחודי המאפשר לבצע השתלה של זקיקי שיער באזורי התקרחות, ובהתאם לכך להוביל לצמיחה מחודשת של שיער, מבלי שניתן לראות כי אכן בוצע ההליך ועם אפשרות לחזרה מהירה לשגרת החיים. ההליך המתבצע בטורקיה הוא זול יותר מאשר בישראל, ובעל שיעור הצלחה גבוהים מאוד, ועל כן מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם להשקיע את הכסף בחוכמה.

נטילה של תוספי תזונה

פיתוח של תוספי תזונה ייעודים לנשירת שיער המכילים ריכוז גבוה מאוד של צמחי מרפא לצד מינרלים כמו גם ויטמינים שנועדו לסייע לטובת התמודדות עם נשירה אבל גם חיזוק של זקיקי השיער. כאשר מבצעים רכישה של תוסף תזונה צריך להקפיד על בדיקה של זהות החברה ממנה אתם רוכשים, מתוך מטרה להבטיח כי אכן מדובר בתוסף טבעי המאושר לשימוש על ידי משרד הבריאות. אם אתם מתלבטים לגבי תוסף, אפשר בהחלט להתייעץ עם הרופא המטפל ובהתאם לכך להוביל לשימוש נכון לטובת התמודדות עם התקרחות.

 

 

טיפול PRP

אחד מהטיפולים המתקדמים ביותר הוא טיפול PRP  שנועד להזין את זקיקי השיער ובכך לעודד צמיחה מחודשת, וזאת על ידי לקיחה של דם מהמטופל והפרדה של הפלזמה אותה מחדירים ישירות אל הקרקפת באמצעות מחטים זעירות. טיפול זה נמצא כבעל אחוזי הצלחה גבוהים אך חשוב לקחת בחשבון כי מדובר בטיפול כואב למדי, אולם כאשר לוקחים בחשבון את היתרונות הכוללים שימוש ברכיבים טבעיים הקיימים בגוף לצד מכשור מתקדם, מדובר בהחלט בטיפול שיכול לעזור.

טיפול בדרמה רולר

דרמה רולר הוא מכשיר מהפכני לשימוש עצמי. למעשה, מדובר במכשיר הבנוי כמו ידית, כאשר בראש הידית ישנן מחטים זעירות שנועדו לפצוע את עור הקרקפת באופן מבוקר ועדין, מתוך מטרה לעורר תגובה של ריפוי והתחדשות שיוביל גם לצמיחה מחודשת של השיער. המכשיר עצמו בטוח מאוד לשימוש, אולם חשוב להקפיד על חיטוי באמצעות אלכוהול וכן הקפדה על ביצוע הטיפול הזה לפחות פעמיים בשבוע, בשביל להגיע לתוצאות טובות.

לסיכום

התמודדות עם נשירת שיער ובהתאם לכך התקרחות היא התמודדות לא פשוטה, בייחוד כאשר מבחינים בקצב נשירה מואץ שמשפיע באופן ישיר על הדימוי והביטחון העצמי. החדשות הטובות הן שאפשר בהחלט לנקוט בפעולה, וזאת על ידי יישום של שיטות אותן הצגנו לכם כאן בסקירה. בשביל להגדיל את הסיכויים להצלחה, רצוי להתחיל כבר עכשיו וזאת מתוך מטרה להימנע ממצב של התקרחות מוחלטת. אז קדימה, למה אתם מחכים? הגיע הזמן ליצור שינוי שיגיע לידי ביטוי בעידוד צמיחה מחודשת של שיער.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות