לימודי יידיש: קורס, תעודה או בכלל או חלק מתואר?

אחד מהטרנדים החמים של השנים האחרונות מאופיין ברכישה של שפה נוספת, כאשר רבים מחליטים דווקא להעמיק בשפת היידיש בעקבות היותה שפה יהודית עתיקה שהחלה במזרח אירופה ועד היום נחשבת לשפה רשמית בקרב יהודים מאמינים. לימודי השפה מהווים הזדמנות מצוינת בעבורכם להתחבר למקורות. כיצד תוכלו ללמוד את השפה הזו? להלן מספר דרכים.

שיעורים פרטיים

ברחבי הרשת ניתן לאתר לא מעט מורים פרטיים אשר מעבירים שיעורים פרטיים בנושא של למידת שפת היידיש. מדובר בהזדמנות מעולה בעבורכם לקבל יחס אישי כמו גם לבנות תוכנית לימודים המותאמת לצרכים שלכם, כאשר ניתן לתאם את השיעורים בהתאם ללו"ז האישי שלכם. כאשר בוחרים מורה פרטי צריך לקחת בחשבון את הניסיון כמו גם היחס האישי, ועל כן מומלץ לתאם פגישה ראשונית לטובת התרשמות ובהתאם לכך קבלת החלטה האם להמשיך בלימודים.

קורס יידיש

קורס יידיש מתאים בעבור צעירים כמו גם מבוגרים אשר רוצים להעמיק את הידע ולרכוש שפה נוספת. הקורס מתבצע באוניברסיטאות כמו גם מכללות ברחבי הארץ, כאשר תנאי הקבלה הם פשוטים למדי, אולם במידה ואתם רוצים להירשם לקורס מתקדם צריך לדעת את השפה ברמה בסיסית. זה הזמן להסביר כי הקורסים מתחלקים לרמות של מתחילים ומתקדמים, ועל כן מומלץ לבחון היטב את הסילבוס של הקורס, מתוך מטרה להשקיע את הכסף בחוכמה ובכך להוביל לשכלול יכולת הביטוי בעל פה אך גם בכתב.

לימודי יידיש: קורס, תעודה או בכלל או חלק מתואר?

לימודי תעודה

לימודי תעופה הפכו למבוקשים מאוד בעקבות היכולת לשלב בין ידיעת שפת היידיש לבין נושאים נוספים שמעשירים את הידע כמו למשל גיאוגרפיה, היסטוריה ועוד. היתרון של לימודי תעודה נובע הן בשל היכולת ללמוד את השפה במתכונת קבוצתית ובכך להוביל ליצירה של קשרים חברתיים כמו גם העשרת הידע בתחומים נוספים, כאשר היתרון הגדול הוא היכולת לתאם את הקורס בהתאם לשעות שנוחות לכם. בסיום הלימודים תקבלו תעודה המעידה על סיום הלימודים, מטעם המוסד בו למדתם.

קורס מקוון

בעקבות הפריחה המחודשת של שפת היידיש בקרב צעירים כמו גם מבוגרים, נפתחו ברשת קורסים מקוונים אותם מעבירים מרצים מובילים. למעשה, היכולת ללמוד את השפה מהבית מהווה דרך מצוינת להעשיר את הידע שלכם ואף ללמוד את ההיסטוריה של העם היהודי שחי בגולה, וזאת במסגרת הלימודים שמתקיימים כאמור במסגרת של פלטפורמה מקוונות כמו למשל זום. בנוסף, השיעורים לרוב מוקלטים וניתן לחזור בעת הצורך.

לסיכום

לימודי יידיש מהווים דרך מצוינת לחזור לשורשים  ואף להעמיק את הידע בשפה נוספת שאומנם פחות מדוברת כאן בישראל, אך עדיין בהחלט נוכחת. באמצעות השיטות אותן הצגנו לכם בסקירה הזו, תוכלו גם אתם ליצור תחביב חדש שיוביל לשיפור כישורי השפה והכתיבה בשפת היידיש, ובכך להמשיך את המסורת היהודית באמצעות שפת היידיש העתיקה.

נגישות