בכל גיל אפשר להשקיע! המדריך המלא להשקעות האלטרנטיביות

אחד מהתחומים הבולטים ביותר בעולם הכלכלה וההשקעות כולל מעבר להשקעה אלטרנטיבית. למעשה, אם התרגלתם להשקיע רק בשוק ההון ולקחת בחשבון את הסיכון הכרוך בתנודות חזקות, כיום יש לכם את האפשרות להשקיע את הכסף שלכם בתחום של השקעות אלטרנטיביות במגוון רחב של תחומים. חשוב להבין כי כניסה לתחום ההשקעות אפשרית בכל גיל, אולם בשביל לקבל החלטות מושכלות צריך לקחת בחשבון מספר רב של דגשים. מהם? במדריך הבא תוכלו לקבל את כל הפרטים, רגע לפני השקעה בתחום האלטרנטיבי.

רוצים להשקיע בתחום של השקעות אלטרנטיביות? זה אפשרי

השקעה אלטרנטיבית היא כשמה כן היא – אלטרנטיבה לשוק ההון. מדובר באפשרות לחשיפה למוצר שאינו תלוי במצב של שוק ההון, מאחר ומוצר ההשקעה הוא בקורלציה נמוכה מאוד לשוק ההון. בדרך כלל, הן אינן פתוחות לכל הציבור אלא מוגבלות בעבור לקוחות כשירים שיש להם כסף נזיל שיכול להשקיע היקף כספים משמעותי לטובת השקעה בתחום. בנוסף, לציבור הרחב יש אפשרות להשקיע בקרנות המתמחות בתחום של השקעות אלטרנטיביות להיכנס לתחום, כאשר הכניסה לכך מוגבלת לרוב לכ-50 משקיעים. באופן טבעי נשאלת השאלה איך לבחור השקעות אלטרנטיביות מומלצות, אולם צריך להבין כי קבלת החלטה לגבי ביצוע השקעה אחת או יותר כרוכה באלמנטים רבים. על כן, קבלת ידע מקצועי הניתן על ידי אתרים המתמחים בתחום לצד ייעוץ פיננסי הוא בעל משמעות אדירה מבחינת היכולת להשקיע בצורה חכמה ואף למנף את הכספים הנזילים, לטובת הגדלת ההון ויצירת תשתית השקעות נכונה המותאמת באופן מושלם לצרכים הפיננסים, אבל גם לאופי שלכם כמשקיעים.

צריך להבין כי בתחום ההשקעות אין בטוח או וודאות מאחר וכל משקיע צריך לקחת בחשבון את האלמנט של הסיכון, בהתאם לסוג ההשקעה. ישנן השקעות אלטרנטיביות שהסיכון שלהן נמוך יותר כמו לדוגמה הלוואה חברתית שהפכה למבוקשת מאוד בשנים האחרונות, כאשר במסגרת  ההשקעה זו ניתן לקבל תשואה קבועה כבר ברגע ביצוע ההשקעה, ואילו ישנן השקעות שדורשות סבלנות רבה וכן הבנה כי לרוב מדובר בהשקעה המתבצעת לטווח הרחוק.

 

 

סוגים של השקעות אלטרנטיביות

בשנים האחרונות יש טרנד ששומעים לא מעט ברשתות החברתיות אבל גם בכלי התקשורת המתמחים בתחום הפיננסי בנוגע להשקעות אלטרנטיביות שהיו סוד, אולם כעת הפכו לחלק משמעותי מעולם ההשקעות. הסיבה לכך נובעת בעקבות התשואות הגבוהות לצד מעבר מהשקעות מסורתיות לאפיקי השקעה לטווח הרחוק. כלל האצבע שצריך להנחות אתכם הוא לגוון ולפזר את תיק ההשקעות, במקום להשקיע את כל הכסף באפיק אחד. השקעות אלטרנטיביות משתרעות על תחומים רבים כמו למשל השקעה במטבעות דיגיטליים, השקעה בקרן השקעות המתמחה בשוק הנדל"ן לצד השקעה בפלטפורמות של הלוואות בין אנשים פרטיים או בעבור המגזר העסקי. מאז שנת 2018 החברות המתמחות בתחום הזה מפוקחות על ידי שוק ההון. הרווח שאתם מקבלים כמשקיעים מגיעה לידי ביטוי ביכולת שלכם לקבל תשואה קבועה כתוצאה מהריבית אותו משלם הלווה,  ולאורך תקופת הזמן שנקבעה מראש.

לסיכום

הזדמנות השקעה כמו השקעה אלטרנטיבית מהווה דרך מצוינת למנף את הכספים הנזילים של לקוחות כשירים בעלי הון נזיל שרוצים להימנע מהשקעה רק בשוק ההון, ולגוון את תיק ההשקעות. יחד עם זאת, כמו בעולם שוק ההון, גם כאן יש סיכונים שאותם צריך לקחת בחשבון ועל כן ליווי מקצועי וכן העשרת הידע הוא חיוני לטובת ביצוע השקעות בגילאים מבוגרים, בוודאי כשלוקחים בחשבון את הפוטנציאל האדיר שאותו תוכלו לממש במסגרת של השקעה בתחומים מגוונים בעולם ההשקעות האלטרנטיבי.

נגישות