5 מכשירים שהולכים לשנות את חייכם

לא חסרים מכשירים למיניהם בעולם המודרני. למעשה, הם רבים כל כך, שנוצרה קטגוריית מוצרים ייחודית בשם גאדג’טים. אפשר להתווכח על ההגדרות של מה הוא גאדג’ט ומה לא, מה זה מכשיר באופן כללי וכן הלאה. בכל מקרה, אלה חמישה מכשירים מעניינים, אשר עשויים לשנות לכם את החיים:

שואב אבק רובוטי

שאיבת אבק היא משימה שגוזלת בסך הכול זמן לא מעט, בוודאי בבתים גדולים יחסית, אך לא רק. בשנים האחרונות מכשירים שמסייעים בכך הפכו לפופולאריים למדי. אלה הם הרובוטים הייעודיים לשאיבה. למעשה, המתקדמים שבהם לא רק שואבים. למשל, Viomi V3 הוא שואב רובוטי מצוין אשר גם שוטף את הרצפה. מכשיר זה עשיר בתכונות מעניינות ושימושיות. רק לשם ההמחשה, נציין כי הוא למשל יודע למפות את הסביבה לבד ולזכור מבנה של בתים מורכבים למדי. הוא מנווט עצמאית בשטח ויודע לא ליפול במדרגות. הוא לא מתנגש ברהיטים, עובר בקלות מכשולים כגון שטיחים, נע במסלולים האופטימאליים עבור ניקוי יסודי וחסכון בזמן ועוד.

מולטיטולז

"אולרים" הם כבר לא מה שהיה פעם. הם הרבה יותר טובים ומעניינים. אם בעבר היה בהם בעיקר סכין ואולי עוד כמה דברים קטנים, כיום הם יותר "מולטיטולז" מאשר "אולר". בדגמים המתקדמים שלהם יש מספר כלים רחב במיוחד, באיכות גבוהה מאי פעם ובפורמט קומפקטי מאוד. בעזרת מוצרים כגון דגמי לדרמן הבולטים, מקבלים שורת תועלות חשובות. אלה עשויים להיות מולטיטולז שמתמקדים בעולם העבודה (עם מברגים, פלאיירים וכדומה), בעולם הטיולים (עם עזרים להדלקת אש, סכין לשטח וכדומה) או בתחומים אחרים. בכל מקרה, אתם מקבלים בצורה כזו אוסף כלים קומפקטי מאוד, שנישא על הגוף. אתם יודעים בדיוק היכן הכלים נמצאים – לא צריך להתחיל ולהיזכר היכן שמתם כלי מסוים. פחות כלים ילכו לאיבוד בצורה כזו ויש יתרונות נוספים. אגב, מלבד הפורמט הידוע של "אולר שווייצרי" והפורמט המודרני יותר של לדרמן ומתחריו, יש בתחום זה חידושים מעניינים נוספים. למשל, מולטיטולז כאלה, בפורמט של כרטיס אשראי!

 

 

פאנלים סולאריים

הפאנלים הסולאריים מוזלים בהדרגה ובכך, מתקרבים יותר ויותר לעולמנו הפרטי אישי. בעלי חצרות רבים, כבר מכירים למשל את הפנסים הסולאריים, אשר מספקים תאורה לשבילי החצר ולא רק. ישנם פאנלים סולאריים קטנים אשר משולבים כיום במנורות וכמובן, ישנה האפשרות של מיקום פאנלים כאלה על הגג, לשם חסכון בהוצאות חשמל.

מייבש מזון

מייבשי מזון (food dehydrators) הם עזר מעניין למטבח, אשר נראה שלא תופס בארץ משום מה, כפי שהוא ידוע ונפוץ בארה"ב למשל. המייבש פועל לפי עקרון פשוט: העברת אוויר בחום נמוך, על גבי מוצרי מזון שמסודרים בתוכו במגשים. בהתאם לפשטות זו, אלא גם לא מוצרים יקרים במיוחד. מה עושים עם זה? הרבה מאוד דברים טעימים, שבזכות ייבושם, נשמרים לאורך זמן רב. פרוסות תפוח עץ למשל, פופולארי מאוד להכין במייבש. זה טעים, בריא ומחזיק המון זמן ללא צורך בקירור. אגב, המייבש גם מסייע בהכנת יוגורט בבית.

סמארטפון

נכון, הם כבר לא חדשים במיוחד, אבל בתור אזכור של כבוד, מתאים לסיים עם הסמארטפונים. העיקר בהקשר זה והמפתח לשינוי שהם עושים בחיי אנשים רבים, הוא ביכולות הרבות שסמארטפונים מציעים. למעשה, ניתן לומר בוודאות, שרוב המשתמשים לא קרובים אפילו למצות את האפשרויות שגלומות בהם.

לסיכום

כדאי להתעניין, לקרוא ולשמור על ראש פתוח בעניינים האלה. כל מכשיר כזה, עשוי לשנות את חייכם באופן מעניין ומלהיב למדי. אם זה החסכון בזמן שמספק השואב, התועלות הרבות של מולטיטולז, אפשרויות תזונה חדשות שמספק המייבש ועוד. תמיד כדאי לנסות.

נגישות