עובד כמו קסם: הרפואה הסינית היא שיטה שמתאימה לכולם, ויכולה להביא לתוצאות משמעותיות לבעיות שונות

את הרפואה המערבית הקונבנציונלית כולנו מכירים ואסור להמעיט מערכה. עם זאת, לא מעט אנשים בוחרים להיעזר דווקא ברפואה המשלימה וברפואה הסינית בפרט, מאחר שלא נמצא פתרון מספק לבעיותיהם ברפואה הקונבנציונלית. אז, אילו סוגי טיפולים אפשר לקבל בתחום הרפואה הסינית, למי זה מתאים והאם יש קליניקות שמתמחות בתחום בארץ? במאמר זה ריכזנו עבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על הרפואה הסינית.

מומחים ברפואה אלטרנטיבית

ישנם מטפלים רבים בתחום הרפואה האלטרנטיבית בישראל, אבל אם אתם מתגוררים באזור ירושלים ולא מכירים את גל ואדיר רפואה סינית ושיאצו, כדאי שתדעו שמדובר במטפלים מקצועיים מהשורה הראשונה. גל ואדיר הם בוגרי מכללת רידמן ובקליניקה שלהם תוכלו לקבל טיפולים שונים הקשורים לתחום הרפואה הסינית. אצל גל ואדיר תוכלו לקבל טיפול בצמחי מרפא, דיקור סיני, ייעוץ תזונתי המתבסס על עקרונות הרפואה הסינית ושיאצו – טיפול המשלב מגע, אנרגיה ונפש. כך, תוכלו להגיע לקליניקה לצורך פגישת היכרות שבמהלכה יתבצע אבחון מקיף של מצבכם, וגל או אדיר יוכלו לבנות יחד אתכם אסטרטגיית טיפול אידיאלית עבורכם בהתאם לממצאים של האבחון, ובהתאם להיסטוריה הרפואית שלכם.

אבל רגע, מהי בעצם רפואה סינית?

לרוב, אם אנחנו סובלים מבעיה בריאותית כלשהי, בין אם מדובר במיגרנות, בעיות במערכת העיכול, נשירת שיער, כאבים כרוניים וכדומה, אנחנו נפנה לרופאים מוסמכים מן הרפואה הקונבנציונלית. אבל מה עושים כאשר מיצינו את כל אפשרויות הטיפול של הרפואה המערבית ועדיין לא הצלחנו לפתור את הבעיה עמה אנו מתמודדים? במקרים כאלה, דווקא הרפואה המשלימה עשויה לסייע. הרפואה הסינית, לדוגמה, היא מסורת רפואית עתיקה שהתפתחה במזרח הרחוק ובעיקר בסין, ובעשורים האחרונים היא גם חדרה לעולם המערבי. הרפואה הסינית מתמקדת בכמה עקרונות מרכזיים, כאשר אחד המשמעותיים שבהם הוא התייחסות לגוף ולנפש כאל יחידה אחת.

 

 

אילו טיפולים יש ברפואה הסינית?

יש כמה שיטות טיפול ברפואה הסינית, כמו טיפול באמצעות סגולותיהם של צמחי מרפא, דיקור סיני, תזונה סינית וטיפולים במגע, כמו שיאצו. מדובר בשיטות טיפול שכל אחת מהן עומדת בפני עצמה, ולעתים, טיפול המשלב כמה משיטות אלו עשוי להביא לתוצאות מיטביות ולשיפור משמעותי במצבו של המטופל. לאחר שמתבצע אבחון מקיף של המטופל, בין היתר על ידי אבחנת דופק ואבחנת לשון, ניתן להתאים את הטיפול האידיאלי לכל מטופל.

למי זה מתאים וכיצד הרפואה הסינית יכולה לתרום לכם?

הרפואה הסינית היא רפואה טבעית. ככזאת, היא עשויה להתאים לאנשים מכל הגילאים, מתינוקות ועד קשישים, הסובלים מבעיות רפואיות שונות. כך, לדוגמה, טיפול בדיקור סיני עשוי לסייע לסובלים מאלרגיות, לסובלים ממחלות אוטואימוניות ואפילו לנשים הסובלות עם אי סדירות במחזור. ייעוץ תזונתי המתבסס על הרפואה הסינית יכול לסייע במקרים של מחלות בדרכי העיכול. באמצעות צמחי מרפא, ניתן לרקוח לכל מטופל פורמולה ייחודית במטרה לשפר מצבים רפואיים שונים, החל מצינון ושפעת ועד למחלות פנימיות כמו סוכרת ודלקות מפרקים.

סיכום

לסיכום, אין ספק שלרפואה הקונבנציונלית יש מקום חשוב בעולמנו, ועל כן המטרה של הרפואה הסינית היא לא להחליף אותה, אלא להשלים אותה. אם אתם סובלים מעניין רפואי לו אתם מתקשים למצוא מענה ברפואה המערבית, תוכלו לנסות ולהיעזר במטפלים מקצועיים מן הרפואה הסינית שיאבחנו את מצבכם ויוכלו לסייע לכם בכלים טבעיים. שיהיה בהצלחה, ורק בריאות!

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד

נגישות