יש ברשותכם קלנועית? אולי כדאי שתבטחו אותה

רבים מקבלים החלטה להתנייד באמצעות קלנועית. אלו יכולים להיות בעלי משפחה שחיים במרחב הקיבוצי. אלו יכולים להיות אנשים מבוגרים שמבקשים להתנייד ביתר קלות, ואלו יכולים להיות אנשים שמבקשים לקחת את הנכדים מהגן ולבצע מגוון סידורים בנוחות יתרה. כידוע, קלנועית מציעה לא מעט יתרונות והיא רצויה בשלל מצבים. מכאן שלצד הביקוש הרב, מתבקש לעצור לבחון האם יש טעם לרכוש ביטוח – האם כלכלי לבטח את הקלנועית ושאר מצבים משלימים. טרם חשבתם על כך לעומק? הגיע הזמן לבחון אלו ביטוחים קיימים והאם הם כדאיים. נשמע מעניין? כל התשובות מחכות לכם כאן!

ביטוח מפני גניבה

כידוע, לא ניתן לנסוע עם קלנועית על הכביש, לא ניתן לעבור עם הקלנועית מהירות של 12 קמ"ש, והיא נחשבת קטנה ולא מאסיבית במיוחד. מצד שני, קלנועית נחשבת גניבה. ברגע שמבטחים ניתן להיות רגועים שגם אם הקלנועית תיגנב, הערך הכספי יישמר. מבקשים לקבל פרטים נוספים? על ידי ביטוח קלנועית בביטוח בטאץ' זוכים לקבל הצעה כדאית נקודתית עבורכם. פשוט נכנסים לאתר, ממלאים מספר פרטים ומתחילים להבין מהן העלויות ומה הביטוח בדיוק מכסה – שווה בדיקה!

הגנה מפני נזקים גופניים

אם יש לכם קלנועית, כנראה שאתם כבר יודעים שאין צורך בתיאוריה או בטסט. פשוט רוכשים ומתחילים לנסוע. עם זאת, כיוון שלא רוכבים עם קלנועית בכביש וכיוון שבסה"כ רוכבים על המדרכה, אין צורך בחבישת קסדה ולמרות שכן יש חגורת בטיחות, רבים לא מקפידים להשתמש בה. כל זאת מוביל לכך שרבים לא נוהגים בזהירות, משמע לא מעט תאונות עשויות לקרות. עתה אם נוסיף נתון שמדבר על כך שרוב מי שנעזר בקלנועית הוא מבוגר, נתחיל להבין שגם מעידה פשוטה עשויה להוביל לטיפול רפואי ממושך ויקר. לאור כל זאת טוב לדעת שביטוח בתחום בין היתר יודע לכסות נזקים גופניים.

 

יש ברשותכם קולנועית? אולי כדאי שתבטחו אותה

 

הגנה מפני נזק לרכוש

עם קלנועית רוכבים בעיקר על המדרכה, מקום צפוף שעשוי להוביל לשלל תאונות. במקביל, לא פעם נדרשים לרדת מהמדרכה לכיוון הכביש, פעולה שגם כן עשויה להוביל לפגיעה ברכוש של אדם אחר. מבקשים מראש להימנע ממצב מרתיע ויקר שכזה? פשוט מבטחים ונוהגים הרבה יותר רגועים.

כיצד סוגרים ביטוח אידיאלי?

כפי שניתן להתחיל להבין, ביטוח קלנועית מעניק כיסוי מקיף. מכסה מקרים שנוגעים לגניבה, נזקים גופניים ונזקים שגורמים לצד ג'. כאמור, כל אחד מהתרחישים נחשב רלוונטי והגיוני, ועל כן אין שאלה האם לבטח, אלא כיצד סוגרים ביטוח אידיאלי. פה נחדד ששווה לבחון האם יש ביטוח תכולת דירה (והאם הוא כולל את הקלנועית), האם ניתן לבטח רק בגין פגיעה ברכוש של צד ג' ונזק רפואי, האם עדיף לרכוש ביטוח תאונות אישיות, האם עדיף ביטוח שמזכיר ביטוח מקיף (שכולל צד ג') וכדומה.

סקר שוק מקצועי

לסיכום נציין שביטוח קלנועית אינו נחשב יקר. ראשית כי החוק אינו מחייב לבטח (לעומת רכבים ואופנועים) ושנית כיוון שמדובר בכלי שנחשב בטוח לנהיגה. מצד שני, אין לשכוח שקלנועית עולה כמה אלפים, ותאונות תמיד יכולות לקרות (וכמובן שגם גניבות). מכאן שהמסקנה המתבקשת היא לערוך סקר שוק. למצוא את הביטוח המתאים ביותר לתרחישי הנהיגה שלכם, לשווי של הקלנועית ולתדירות הנהיגה. פחות רוצים להשוות הצעות ומחירים? היעזרו בביטוח בטאץ' – ברוקר ביטוח אובייקטיבי שמעמיד לרשותכם חתמי ביטוח מקצועיים.

נגישות