מנחילים את המורשת היהודית גם לדור הצעיר: הכול על מסע ישראלי

זה למעלה מ-15 שנה שבכל קיץ יוצאים אלפי צעירים למחנה קיץ מטעם מסע ישראלי. למעשה מחנה הקיץ של מסע ישראלי מהווה הזדמנות מצוינת בעבור בני נוער לקחת חלק בפעילות מהנה, מגבשת ובעלת פוטנציאל אדיר לחיזוק הקשרים החברתיים והקהילתיים, וזאת בשל היכולת לקחת חלק במחנה אשר משלב בין ערכיות הכוללת בן היתר את המורשת היהודית לצד חיזוק המסוגלות האישית. מדובר במסע ערכי אשר משלב בין מסורת ליהדות ומהווה אירוע שיא בעבור כל נער או נערה שרוצים לקחת חלק בפעילות. אם עדיין לא שמעתם אודות מסע ישראלי, עכשיו הגיע הזמן.

מסע ישראלי –  כל מה שצריך לדעת

מסע ישראלי הוא ארגון חינוכי הפועל במדינת ישראל  גם בעולם הוא נחשב לארגון פורץ דרך וזאת בשל ההתמקדות בשיח שמטרתו היא להעמיק את החיבור והשייכות לארץ ולמדינת ישראל. התוכנית החינוכית של מסע ישראלי גובשה במשותף ביחד עם משרד החינוך והן אכן החינוך והנוער בצל כאשר התכנים הם מזוהים עם עמותת מבראשית אשר מפעילה את המחנה היא להעמיק את החיבור ותחושת השייכות של בני נוער תפסיק ללא קשר למגדר ולמקום המגורים. מאז שנת 2000 ועד היום לקחו חלק במסע מעל ל- 300,000 משתתפים מכל רחבי הארץ, מה שהופך אותו לאחד ממחנות הקיץ הגדולים והמוערכים במדינת ישראל, בייחוד על רקע שדרת ניהול מקצועית המורכבת מדמויות מוכרות מאוד, כמו למשל האלוף לשעבר אליעזר שקדי אשר מכהן כנשיא.

מחנה הקיץ של מסע ישראלי זוכה לביקוש אדיר, לא מעט בשל התכנים שהפכו למזוהים מאוד עם המחנה: ערבות הדדית וחיבור למורשת, באמצעות שורה של פעילויות כמו למשל מעגלי שיח, פעילות התנדבותית לצד פעילות הווי ובידור שהופכת את מסע ישראלי למחנה שאותו אסור לפספס, בוודאי בעבור צעירים אשר רוצים לנצל את חופשת הקיץ לטובת יצירה של חוויה בלתי נשכחת, כמו גם כזו שהיא בעלת השפעה חיובית על החיבור לערכים של דור העתיד במדינת ישראל.

 

 

מורשת – אחד מהערכים המזוהים עם מחנה הקיץ

אחד מהערכים שהפכו למזוהים מאוד עם מסע ישראלי הוא כמובן נושא המורשת. המחנה מיועד בעבור בוגרי כיתות ז", ח ו ט' והוא מיועד לא רק בעבור הציבור הדתי, אלא גם המסורתי והחילוני. בחלקו הראשון מתקיים המחנה בכפר נוער בלב עמק יזרעאל ולאחר מכן בעיר ירושלים. באמצעות פעילויות מגבשות ובעלות ערך כמו למשל קבלת שבת חגיגית, מעגלי שיח, ביקור באתרים היסטוריים וכן מתן של ערך מוסף בעבור המשתתפים, היכולת לחבר לערכים המזוהים עם הישראליות ציוניות וערכיות. הצוות הפדגוגי משקיע זמן רב ביצירה של מענה אשר מאפשר לכל משתתף להביע את עצמו במסגרת מחנה הקיץ, ובכך להוביל ליצירה של חיבור אשר ישפיע לא רק על היכולת ליצור קשרים חברתיים חדשים תפסיק אלא גם חיבור לערכים המזוהים עם מחנה הקיץ.

הזדמנות שאסור לפספס

אם הנכדים שלכם מתלבטים מה לעשות בזמן חופשת הקיץ, זה הזמן לנצל את ההזדמנות ולהירשם דרך האתר למחזורים החדשים של מחנה הקיץ אשר עתיד להתקיים בחודש יולי הקרוב. כדור וותיק אשר מבין את החשיבות של חיבור הדור הצעיר למורשת ולתרבות הישראלית והיהודית באמצעות עשייה והגברת המעורבות החברתית, דרך האתר תוכלו לקבל מידע נוסף אודות המחנה ואף לבצע הרשמה מוקדמת, כל זאת מתוך מטרה להניב בסופו של דבר יכולת לנצל בצורה הטובה ביותר את חופשת הקיץ.

לסיכום

מחנה הקיץ של מסע ישראלי הוא בעל משמעות ערכית וחינוכית מהמעלה הראשונה, בשל התכנים כמו גם הפדגוגיה המקצועית אשר אותה מקדמים באופן צוות ניהול מהשורה הראשונה. בכך, ניתן יהיה ליצור בעבור הצעירים במדינת ישראל את המקום לפעול, להתפתח ולגדול, כל זאת במסגרת של השתתפות פעילה במחנה הקיץ.

נגישות