מסייעים לילדים מתמודדים נפש בישראל: הכירו את עבודת הקודש של עמותת לב ונפש

מחלות נפש הן נושא רציני שמשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם, ולמרבה הצער, ילדים אינם חסינים מפני השפעתה. ילדים אשר מאובחנים עם מחלת נפש נאלצים להתמודד עם שלל אתגרים, החל מניתוק מהסביבה המוכרת ועד לטיפולים רפואיים המתבצעים במחלקות של בתי החולים. המצוקה כמו גם הצורך בסיוע הוביל את המתנדבים של עמותת לב ונפש לפעול לטובת מתן של סיוע אשר נועד  לשפר את איכות חייהם, אבל גם לדאוג לבני המשפחה. מה חשוב דעת אודות עבודת הקודש של עמותה חברתית ובולטת כמו לב ונפש? כל הפרטים בכתבה הבאה.

חלוקה של ציוד ומשחקים למחלקות בתי החולים

אחת הדרכים שבהן תומכת העמותה ומסייעת לילדים המאובחנים עם הפרעות נפשיות מתבצעת במסגרת של חלוקת ציוד למחלקות פסיכיאטריות. זה כולל בין היתר החל ממשחקים וצעצועים ועד ספרים וכן אופניים שיכולים לעזור לילדים להרגיש יותר בנוח במהלך שהותם בבית החולים. על ידי אספקת משאבים אלו, לב ונפש מסוגלת לעזור להקל מעט על חוויה קשה ומאתגרת הן לילדים והן למשפחותיהם, כאשר לכל אורך הדרך העמותה פועלת בשיתוף פעולה מלא עם מנהלי המחלקות אשר מקבלים מצד המתנדבים מענה לכל צורך מצד המחלקה. מדובר רק בקצה הקרחון בכל הקשור לפעילות אינטנסיבית שאותה מקיימים בעמותה, כל זאת מתוך מטרה לדאוג לרווחתם של ילדים ובני המשפחה, גם בפן האישי וגם בפן של מתן סיוע בהתאם לצורך.

הפקה של ימי כיף לילדים

מלבד השקעה במתן של ציוד ומשחקים למחלקות הפסיכיאטריות, לב ונפש מקיימים גם ימי כיף וגיבוש לילדים ובני המשפחה. אירועים אלו מספקים סביבה מהנה ובטוחה לילדים להתחבר לאחרים שעוברים חוויות דומות, ויכולים לעזור להפחית את תחושות הבדידות. על כן, עמותת לב ונפש בשיתוף פעולה עם המשפחות והצוותים הרפואיים. כך למשל, בקיץ 2022 ערכו והמתנדבים של העמותה במחלקת אנורקסיה והפרעות אכילה בבית החולים סורוקה, באר שבע. הילדים נהנו משלל פעילויות, סדנאות ומופעים בתוך המחלקות הסגורות, מה שהוביל לא רק לחיזוק החוסן הנפשי אלא גם ליכולת ליצור קשרים חברתיים.

 

 

קו סיוע למשפחות

שירות חשוב נוסף שמציע לב ונפש הוא קו חם, המעניק אוזן קשבת ותמיכה ערכית למשפחות המתמודדות עם מחלות נפש. הארגון מפעיל מספר קווי חרום בכל הפלטפורמות הרשתות החברתיות. הפניות מעורבות במהרה לידי אנשי מקצוע מוסמכים להמשך טיפול, כחלק ממעטפת שאותה מעניקה העמותה גם למשפחות אבל גם לילדים או בני נוער הזקוקים לסיוע. הקידום של הנושא הזה הוא בעל משמעות אדירה הן מבחינת היכולת לסייע גם בפן של מתן סיוע מצד אנשי מקצוע אבל גם יכולת לספק למשפחות את המקום שבו הם מרגישים בנוח לדבר על התחושות שלהם, בעקבות התמודדות לא פשוטה על רקע של מחלת נפש.

לסיכום

לב ונפש היא אחת מהעמותות הבולטות הפועלות כיום במדינת ישראל בפן החברתי. העמותה מספקת מענה רב ערך עבור משפחות וילדים המתמודדים עם מחלות נפש. באמצעות חלוקת ציוד למחלקות פסיכיאטריות, ימי כיף וגיבוש לילדים, קו חם ושיתוף פעולה עם גורמי רפואה וכן פיתוח של מחקר שנועד לסייע לטובת התאמה אישית של טיפולים שנועדו לשפר את חייהם של המטופלים הצעירים, המתנדבים של לב ונפש מעניקים תמיכה וסיוע מקיפים למשפחות וילדים המתמודדים עם מציאות מורכבת. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקרוא מידע מורחב אודות הפעילות, ואף לקחת חלק בעצמכם, כל זאת מתוך מטרה להמשיך את העשייה המבורכת.

נגישות