מהו מקור השם אברהם?

השם הנפוץ ביותר לבנים במדינת ישראל הוא השם אברהם. מדובר בשם שזוכה לביקוש בשל היותו שם רוחני המתקשר לאברהם אבינו, כאשר לא מעט הורים מעדיפים לבחור לבנם בשם הזה בעקבות המשמעות התנכ"ית העמוקה בין אברהם אבינו לבין הקדוש ברוך הוא, כאשר בתנ"ך מצוין כי בעקבות הברית אותו כרת עם אלוהים הוסיפו לשמו את האות ה' המייצגת את החיבור הנצחי בין אברהם אבינו לבין הקדוש ברוך הוא. השם הזה הוא שם עוצמתי ובעל חשיבות, כאשר הוא מייצג גם לא מעט תכונות אופי.

מהו מקור השם?

כאמור, מקור השם הוא מהתנ"ך. אברהם אבינו היה הראשון מבין שלושת האבות ובתחילה נקרא אברם, אולם בעקבות הברית הוחלט להוסיף לשמו את האות ה'. על פי היהדות השם מורכב משני מילים – המילה הראשונה היא אב והמילה השנייה היא המון מאחר ואברהם אבינו הוא לא רק האב של העם היהודי אלא של עמים רבים. עדות לכך ניתן למצוא גם במדינות נוספות שמנציחות את השם שמייצג עוצמה, רוחניות וכן קשר חזק לאלוקות, ועל כן מדובר בשם קלאסי אך גם בעל מקורות עמוקים שמעידים על הכוח של העם היהודי ועל היותו של אברהם כמנהיג מלידה. על פי ההערכות מאות אלפי יהודים נקראים על שמו, כאשר מדי שנה השם אברהם מככב בראש רשימת השמות הנפוצים בישראל.

מהו מקור השם אברהם?

מה מייצג השם?

על פי הנומרולוגיה, השם אברהם מייצג גברים דינאמיים הזקוקים למרחב כמו גם חופש. למעשה, מדובר בשם שמייצג עוצמות רוחניות לצד חובבי הרפתקאות בנשמתם. השם אברהם בערך הנומרולוגי הוא 5 – הנחשב למספר חזק מאוד, בייחוד בשל העובדה כי גברים ששמם הוא אברהם הם לרוב אנשים שמתקשים מאוד להתרכז אך גם נוטים להתלהב במהירות. מאחר ומדובר בשם חזק שמייצג את החיבור למקורות, ניתן בהחלט לומר כי מדובר בשם מועדף שמעניק לירך הנולד יכולת לפרוץ קדימה, וזאת בשל האישיות החזקה שמייצגת כהלכה את הגברים שנקראים על שמו של אברהם אבינו.

חזרה למקורות – גם במתן שם

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר הורים בוחרים לקרוא לשם של הילד בשם אברהם, כחלק מחזרה למקורות והבנה כי מדובר בשם חזק שמייצג את העם היהודי אבל גם את החיבור הקדוש בין אברהם אבינו לבין אלוהים. על כן, אין זה מפתיע כי השם הזה מככב בראש הרשימה של שמות לבנים במגזר היהודי, כאשר גם בעולם היהודים מחליטים לקרוא לבנים על שמו של אברהם אבינו. מדובר בשם שמשלב בין מסורת יהודית, עוצמה, חוזק, חיבור לשורשים אבל גם חופשיות. שם זה הוא שם בעל ייצוג רוחני עמוק, ועל כן אם אתם בדיוק מתלבטים לגבי שם לרך הנולד, אין ספק כי השם אברהם הוא שם נפלא.

נגישות