גולשים בכל גיל: למה ארגוני דיור מוגן חייבים אינטרנט חזק ומהיר?

האוכלוסייה בדיור מוגן לרוב איננה בעלת עניין רב בגלישה באינטרנט. אך אין זאת אומרת, שאין לארגוני דיור מוגן צורך בכך עבור עצמם. יותר מזה – צורך בחיבור אינטרנט חזק ומהיר. מדוע זה דרוש? ובמה חיבור כזה מתבטא?

תרומת הספק

ספקים רבים, מעבירים מוצרים שונים שאנו צורכים, ממקום למקום. בשליחויות למשל, מעבירים חבילה כמו שהיא, מהספק אליכם. מים מגיעים לבתים בדרך דומה וגם חשמל מחברת החשמל. אך למעשה, אופן העברת השרות משמעותי מאוד. ניתן לומר מנקודת מבט מסוימת, שהוא יכול לספק את המוצר באופן תקין ומלא, או לפגום בו. כלומר, אם למשל שולחים לכם חבילה עם נאמר עשר כוסות זכוכית קריסטל איכותיות, הייתם רוצים שכל הכוסות יגיעו בשלום. 9 מתוך 10, לא מספיק טוב. כך גם לגבי חשמל – 220 וולט ולא פחות. למעשה, חברת החשמל מחויבת לטווח מתחים מסוים ולא בהכרח 220 וולט. גם ספקי אינטרנט אגב, מספקים חבילות של מהירות "עד כך וכך". אבל במסגרת הגדרות אלה, כל עוד ידוע מה אמורים לקבל, זה בדיוק מה שאתם תרצו לקבל. עוד דוגמה: בבחירת ספק אינטרנט Itc היא אפשרות שכדאי לקחת בחשבון. בתור ספק itc מציעה למעשה יותר מאשר חיבור אינטרנט ויש לכך השלכות רבות על עסקים. בהמשך נרחיב על כך. אבל עבודה עם חברה זו באופן ספציפי, תתבטא בחיבור האינטרנט, ביציבותו, באופי הטיפול במקרי תקלה ועוד.

חשיבות החיבור עצמו

דיור מוגן זה לא חברת הייטק. לכן, לכאורה, לא חשוב שחיבור האינטרנט בעסק כזה יהיה חזק במיוחד או שהספק מקצועי במיוחד. מספיק ש"זה יעבוד", במהירות סבירה. אז לא בדיוק. מדוע? אלה כמה מצבים שבהם הדברים עשויים להראות אחרת:

 

 

בגלישה במקביל

מדי פעם, ייתכן שיהיו מצבים שבהם כמה אנשים יגלשו במקביל על החיבור. גלישה מקבילה כזו, מעמיסה על החיבור.

בגלישה מסוג תובעני במיוחד

בפעמים אחרות, ייתכן שהגלישה תהיה לשם פעילות תובענית במיוחד. למשל ועידת וידאו.

במצבי תקלה

במצבי תקלה שונים לגבי חיבור האינטרנט, ישנה חשיבות רבה לאופן בו הספק יטפל בכך. ראשית, דרושה תמיכה טכנית זמינה, בערוצי תקשורת נוחים. כך שתוכלו לעדכן את הספק על התקלה במהירות. שנית, תרצו שהספק יגיב מהר, כמו אצל ספק אינטרנט Itc. כמו כן, תרצו כמובן שהספק יגיב באופן מקצועי ולעניין. כלומר, אם התקלה לא בגללו, שיזהה זאת בהקדם, כך שתוכלו להמשיך ולאתר את מקור השיבוש. אם התקלה אצלו, שיפתור אותה בהקדם.

הערכים המוספים

כפי שציינו קודם, ITC מציעה עוד כמה שירותים מעבר לחיבור האינטרנט. אלה כוללים

  • מעטפת שירותי תקשורת מקצה לקצה – כולל הקמת רשת פרטית בין סניפי העסק, שדרוג ותחזוקת תשתיות הרשת הארגונית.
  • Virtual Private Network – הקמת רשת פרטית וירטואלית (VPN) אשר תספק הגנה לתקשורת שלכם. ההגנה מתבצעת באמצעות הצפנה, שהיא אמנם טכניקה מורכבת, אך מבחינת המשתמשים בה היא פשוטה למדי.
  • פרימיום Wi-Fi לעסקים – שרות עזר להקמת רשת אלחוטית, מהירה ומאובטחת. רשת כזו, תאפשר לכם להתחבר לרשת האינטרנט בקלות, מכל מכשיר נייד ברחבי העסק.
  • שרות כתובת IP קבועה – כתובת IP "סטטית", אשר מספקת זיהוי ייחודי של מחשבים מול שירותי תקשורת שונים. שרות כזה, עשוי לסייע במקרים שונים. למשל בהוספת נתב לרשת, בשיתוף מדפסת רשת או לשם שליטה מרחוק על מצלמת אבטחה.

לסיכום

ארגוני דיור מוגן זקוקים בכל מקרה לחיבור אינטרנט. אם כבר מחפשים היכן וכיצד לעשות זאת, מומלץ לבחור בחבילה חזקה מספיק ובספק איכותי.

נגישות