אף פעם לא מאוחר לצאת לטיול הגדול: איך כדאי לתכנן טיול בתאילנד בגיל מבוגר?

גם בגיל מבוגר אפשר ואפילו צריך להגשים את החלומות שלכם, בוודאי כאשר מדובר ביעד מושלם כמו תאילנד אשר מהווה הזדמנות מצוינת לטובת יצירה של חופשה בלתי נשכחת ואפילו מעוררת השראה. אם גם אתם רוצים לטוס לתאילנד בגיל מבוגר, אפשר ואף רצוי ליישם את הטיפים אותם נציג לכם כאן, וזאת מתוך מטרה לתכנן טיול המותאם בדיוק לצרכים שלכם. אז מאיפה מתחילים? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

בחירה של מלון מפנק

בתהליך תכנון חופשה ביעד מרוחק כמו תאילנד, צריך לקחת בחשבון את הצרכים הנדרשים שלכם ולבחור במלון אשר מיועד למבוגרים כמו גם בעל אפשרויות רבות מבחינת לינה, כמו למשל חדרים הנמצאים בקומה הראשונה ומאפשרים לכם גישה חופשית לכל המתקנים. באמצעות סקירות באתרים מתמחים כמו למשל המרכז הישראלי לתאילנד תוכלו למצוא מגוון של מלונות בקאו לאק, קופיפי, קופנגן כמו גם בנגקוק שזכו להמלצות מצד הגולשים, ובהתאם לכך לקבל החלטות אשר יניבו לכם את היכולת לצאת לטיול גדול ומפנק במיוחד במלון המותאם בדיוק לדרישות שלכם.

התאמה מיוחדת של אטרקציות

תאילנד היא מדינה עצומה ומרתקת המעניקה לכם את היכולת לחקור וללמוד אודות תרבות מרתקת, גם בגיל מבוגר. יחד עם זאת, רצוי לשמוע על מרווח זמנים המאפשר לכם לנוח ולהימנע מנסיעות ארוכות אשר עלולות להתיש אתכם במהלך הדרך. על כן, בחירה של אטרקציות באיים או בעיר הבירה בנגקוק צריכות להתבצע באמצעות ביקור באטרקציה מרכזית אחת במהלך היום ולאחר מכן ביקור במסעדה או בחוף, כל זאת מתוך מטרה להימנע מתשישות שתשפיע על

לוח זמנים גמיש

דווקא בגיל מבוגר מומלץ להקפיד על לוח זמנים גמיש ככל האפשר, וזאת כחלק מהבנה כי אין צורך לרוץ ממקום למקום אלא אפשר בהחלט להישאר ביעד אחד למשך מספר ימים, וכאשר אתם מרגישים שמיציתם לעבור ליד אחר. על מנת להתאים את לוח הזמנים מומלץ להזמין מראש את טיסות הפנים כמו גם מעבורת בין האיים, כחלק מתכנון מסלול אשר לוקח בחשבון את היעדים המובילים אך גם מאפשר לכם גמישות במסגרת הטיול.

 

 

אריזה נכונה

חשוב מאוד  להתייעץ עם הרופא שלכם לפני היציאה לטיול בהתאם לרקע הרפואי, ובהתאם לכך לארוז את הציוד לו אתם זקוקים – בייחוד בכל הקשור לתרופות קבועות שאתם נוטלים. באיים בתאילנד כמו גם בערים המרכזיות לא תמיד אפשר למצוא את התרופות אם בכלל, ועל כן אריזה של תיק התרופות וכן שמירה על מעקב עם הרופא באמצעות אפליקציה היא בגדר חובה בעבור כל מבוגר שטס לטיול ממושך ביעד כמו תאילנד.

קבלת המלצות

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מחליטים לטוס לתאילנד לטיול, גם בגיל מבוגר. הצטרפות לקבוצות ייעודיות של בני הגיל השלישי אשר טסו לתאילנד יכול מאוד לסייע לכם לקבל המלצות אודות מסעדות, אטרקציות כמו גם טיפים לתכנון מסלול אשר יתאים באופן מושלם לאופי הטיול אותו אתם רוצים ליצור, רגע לפני העלייה למטוס.

לסיכום

יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם כאן יאפשר גם לכם להצטרף לאלפי ישראלים אשר טסים לתאילנד מדי שנה. לפני שאתם מזמינים את כרטיס הטיסה, בדקו את מזג האוויר כך שתוכלו  לנצל כל רגע בטיול. בנוסף, מומלץ לתאם מראש סיורים מודרכים המתבצעים במסגרת קבוצתית, כך שניתן יהיה לא רק לטייל אלא גם לנצל את ההזדמנות לטובת היכרות עם ישראלים שמגיעים לטיול,  ובכך ליצור סביבה חברתית כיפית ומהנה במסגרת טיול בלתי נשכח בתאילנד.

נגישות