רוצים לפתח אצל הנכדים יצירתיות? 5 פעילויות שעוזרות בהתפתחות יצירתית אצל ילדים

האהבה בין סבים וסבתות לבין הנכדים היא אהבה מיוחדת המעניקה לכם נחת ואושר רב. מאחר ואתם דמויות חשובות מאוד בחיים של הילדים, אפשר ואף רצוי לנצל את הזמן המשותף שלכם ביחד – בין אם הם מגיעים לבקר אצלכם או שאתם מגיעים לעשות בייביסטר לטובת סיוע להתפתחות יצירתית שהיא חשובה מאוד עוד בגילאים צעירים. ילדים שמגלים את חוש היצירתיות יכולים לנצל אותה למגוון רחב של מצבים גם בחייהם הבוגרים. מהן הפעילויות המומלצות לפיתוח חוש יצירתי? להלן הפרטים.

פעילות יצירה

בשביל לעורר את החוש היצירתי ולאפשר לילדים ליצור אלמנטים חזותיים, אפשר ואף רצוי להיעזר בחפצים שיש לכם כבר בבית, וזאת מתוך מטרה לחזק את האלמנטים היצירתיים. בשביל לקבל השראה יש פה רעיון לפעילות יצירתית לילדים שגם מעוררת את הדימון אבל גם מאפשרת לכם כסבים וסבתות ליצור זמן איכות משמעותי המגיע לידי ביטוי במסגרת הביתית או אפילו בזמן חופשה משותפת. באתר איך גדלת תמצאו שפע של מידע לגבי פיתוח של מיומנות יצירתית אצל ילדים, כל זאת מתוך מטרה להפוך את זה לחלק בלתי נפרד מהמפגשים שלכם.

תפירה

יצירתיות מגיעה לידי ביטוי גם ביצירה של מרחב המאפשר להם להביע את עצמם באופן אומנותי, כאשר תפירה מהווה הזדמנות מצוינת לסייע בהתפתחות היצירתית המבוססת על שימוש בחוט ומחט לצד בדים איכותיים. כאן תמצאו סקירה אודות בחירה של בדים לקיץ שגם קל לתפור, וזאת מתוך מטרה לאפשר לילדים להשתחרר אבל גם להתנסות בפעילות שבסופה הם יכולים לקבל מוצר מוגמר כמו למשל חולצה, מכנס או אקססוריז שהם תפרו לגמרי באופן עצמאי וביד חופשית הנותנת דרור לדמיון, כמו גם השראה.

כתיבה יצירתית

דרך מצוינת לפתח אצל הנכדים שלכם יצירתיות יכולה להתבצע באמצעות כתיבה חופשית. למעשה, כתיבה יוצרת מאפשרת לילדים להביע את עצמכם בכתב ואף לפתח את המחשבות והתחושות שלהן, ללא צורך בשליטה או בקרה. כאן תוכלו למצוא את כל היתרונות של כתיבה בעט ועיפרון, כל זאת מתוך מטרה גם לעורר את החוש היצירתי של הנכדים שלכם אבל גם לאפשר להם להימנע משהות ממושכת אל מול המסכים.

 

 

מצאו תחום עניין משותף

למצוא תחום עניין שגם משותף לכם אבל גם משותף לילד יכול להיות מורכב, אולם זה הזמן לפתוח את הראש ולחשוב ביחד כיצד אתם יכולים לנצל את הזמן שלכם ביחד על הצד הטוב ביותר. כך לדוגמה, אם אתם חובבי ציור, תוכלו לנצל את התחביב שלכם לטובת פיתוח של חוש יצירתי הנותן דרור למחשבות ולתחושות של הילדים, דרך ציור מופשט. דוגמאות נוספות יכולות להיות למשך עבודה עם חימר או מרקמים שונים, כחלק מהגברת המוטיבציה להצלחה שמגיעה על בסיס של פן יצירתי בולט.

האזנה למוזיקה

האזינו ביחד למוזיקה ונסו לפתח עם הנכד שלכם מחשבות שיש לו לגבי הנושא הזה, כחלק מהבנה כי מוזיקה היא בעלת השפעה מיטיבה לא רק על הנפש של הילדים ושלכם אבל גם בעלת פוטנציאל אדיר לפיתוח של פן יצירתי. אפשר ואף רצוי לנצל את ההזדמנות לטובת כתיבה והמחזה של שירים, כחלק ממענה המגיע לידי ביטוי ביחס אישי ומתן של ביטוי אישי המגיע לידי ביטוי בזכות המוזיקה.

לסיכום

באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, גם אתם בתור סבים וסבתות תוכלו לדאוג לעתיד של הנכד שלכם באמצעות פיתוח של יצירתיות. ישנו עולם שלם של אפשרויות שבו ניתן להתנסות בשביל לעודד את המיומנות הזו, ועל כן מומלץ כבר עכשיו להזמין את הנכדים לביקור, מתוך מטרה להתחיל ולעבוד ביחד – ולהגיע להישגים שיגיעו לידי ביטוי גם בבגרות, כחלק מחוש יצירתי מפותח.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות